Põlva kriisikomisjon ootab valitsuselt üleriigilisi rangeid piiranguid

Põlva haigla.
Põlva haigla. Autor/allikas: ERR

Koroonaleviku poolest Eesti tipus oleva Põlva valla kriisikomisjon kutsub valitsust üles kehtestama rangemaid piiranguid kogu riigis.

Kriisikomisjon tõdeb, et seoses koroona eriti ulatusliku levikuga Põlvamaal ja ka kogu riigis on suure ohu all elutähtsate teenuste nagu igapäevane arstiabi ja päästevõimekus osutamine. 

"Põlvamaal juba on seoses personali nakatumisega suur puudus meditsiiniõdedest, hooldajatest, aga ka päästetöötajatest. Juba praegu elame reaalsuses, kus Põlva Hooldekodus on 37 hoolealuse jaoks vaid kolm hooldajat, kuna kõik teised on haigestunud koroonasse. Sarnane olukord valitseb Põlva haiglas," selgitas komisjon ja tõdes, et vallas on nende teenuste katkemise oht.

"Nakatunute arv on suurem kui eales varem ja tänaste kehtestatud piirangute valguses pole loota olukorra paranemist nii pea. Meil puudub maakondade vahel piir. Põlvamaad ei lahuta teistest piirkondadest ka vesi ega soo. Kellel täna veel peaaegu korras, võib homme olla hädas. Eelnevast lähtuvalt kutsub Põlva valla kriisikomisjon üles kehtestama rangemaid COVID-19 piirangud kogu vabariigis. Ainult ühiskonna täielik sulgemine aitab praegust kriitilist olukorda leevendada," teatas komisjon.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: