Riisalo: peagi jõuab riigikokku kaks vaktsiinikahjudega tegelevat eelnõu

Lähiajal jõuab loodetavasti riigikogu menetlusse kaks eelnõu, mis võiksid pakkuda tuge inimestele, kellel on vaktsineerimisega tekkinud tervisekahjusid, ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Minister kommenteeris kolmapäeval ETV saates "Ringvaade" juhtumit, kus ühel inimesel tekkisid pärast esimese vaktsiinidoosi saamist mitmed, peamiselt närvisüsteemi häired, mis on kestnud juba kolm kuud.

Kui tervisehäda võis põhjustada meditsiinitöötajate viga, siis sel juhul peaks olema abi patsiendikindlustusest, mille eelnõu on minemas teisele kooskõlastamisringile ja tähendab, et üsna varsti jõuaks see ka riigikogu menetlusse, rääkis Riisalo.

"Teine pool on see, kui tegemist on vaktsiini enda kahjuga inimesele, mitte teenuse osutaja poolse veaga. Sellisel on juhul on üks võimalus lahenduse leidmisel vaktsiinikahjude fond," lisas sotsiaalkaitseminister.

Riisalo sõnul esitab tervise- ja tööminister Tanel Kiik neljapäeval valitsuskabinetile aruteluks vaktsiinikahjude fondi loomist puudutava memorandumi.

"Ma väga loodan, et need mõlemad liiguvad võimalikult kiiresti riigikokku," ütles Riisalo.

Minister avaldas lootust, et võimalik tulevane vaktsiinikahjude fond pakub leevendust ka tagasiulatuvalt, enne selle loomist tekkinud vaktsineerimisega seotud muredele.

Praeguses olukorras peab aga inimene, kes leiab, et tal on vaktsiinikahju, esitama nõude ravimitootja vastu, tõdes Riisalo.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: