Ansip võrdles Kaja Kallase väljaütlemist iseka mõisapreili käitumisega

{{1636720200000 | amCalendar}}
Andrus Ansip.
Andrus Ansip. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reformierakonna endine esimees Andrus Ansip võrdles Delfi intervjuus Kaja Kallase väljaütlemisi iseka mõisapreili käitumisega ja leidis lisaks, et peaministri rolliga saaks Reformierakonnast hakkama ka Liina Kersna või Paavo Nõgene.

Vilja Kiisler meenutas Ansipile Kaja Kallasega Eesti Päevalehes hiljuti tehtud intervjuud, kus ajakirjanik Raimo Poom küsis Kallaselt, kas ta on mõelnud tagasiastumisele. Kallas vastas: "Jah, muidugi olen mõelnud. Siis saab Martin Helme moodustada valitsuse ja siis läheb kõik Eestis väga õigesse ratta."

Ansip ütles, et tema endale sellist suhtumist, kui väljendas Kallas, küll ei lubaks.

"Vaid isekas mõisapreili võib mõelda, et temaga elu mõisas hakkas ja lõppes ning elu tiirleb vaid ümber tema. /.../ Kui sa oled juht, siis iga juhi kohustus on mõelda sellele, kes on tema järglane, kui teda edutatakse või tagandatakse. Iga juht peab mõtlema, mis saab asutusest-organisatsioonist, kui teda enam pole. Ma pole ka märganud, et Martin Helme on astunud Reformierakonda."

Ansipi sõnul ei saa peaminister ja erakonna esimees anda välja sõnumit, et peale tema pole oma erakonnas ühtegi inimest, kes saaks erakonna juhtimisega hakkama.

"Selline mõttekäik on väga väärastunud ja see pole erakonnajuhile ja peaministrile kohane, et oma erakonnast pole kedagi võtta."

Ansip meenutas ka, et omal ajal pakkus ta ise välja, kellest võiks saada erakonna juht tema asemel.

Küsimusele, kes Reformierakonnas kannaks praegu Kaja Kallase kõrval välja erakonnajuhi ameti, vastas Ansip, et neid on mitu.

"Kui tahate nimesid kangesti, siis ma ei tea, kas teen head või halba neile, siis neid inimesi on üksjagu selles erakonnas. Inimesed, keda nimetasin oma võimalike järglastena, on elus ja täie tervise juures. Peaministri materjali on Liina Kersnas. Töötegijaid ministriametis praegu väga palju pole. Ka [Tallinki juht] Paavo Nõgene on praeguses koroonakriisis olnud äärmiselt aktiivne. Paavo Nõgene on ka ammune Reformierakonna liige," ütles Ansip.

Äriregistri andmetel on Nõgene Reformierakonna liige 5. detsembrist 2001.

Kallas ja Ansip on vahetanud ka varem teravusi

Kaja Kallase ja Andrus Ansipi vahel on ka varem toimunud avalik teravuste vahetamine. Suvel kritiseeris Ansip Kallast selle eest, et ta hoiab valitsuses vaktsineerimisvastast Anneli Otti.

Kallas vastas sellele ERR-i vahendusel sõnadega: "Noh, Andrus Ansip on alati sõnades kõvem, kui ta tegudes on. [Kui] vaadata tema enda valitsusaegu, siis kas ta palus mõnel ministril lahkuda, kes oleks võib-olla pidanud ammu lahkuma? Vaadake seda ajalugu ja kas päris oma sõnade järgi on tegutsetud."

Mõni aeg hiljem kommenteeris Ansip Vikerraadios omakorda Kallase sõnu: "Mida Kaja Kallas täpselt mõtles, kui ta ütles või kas ta üldse mõtles, seda tuleb Kaja Kallase enda käest küsida."

Andrus Ansip oli Eesti peaminister aastatel 2005-2014 ja Reformierakonna esimees 2004-2014.

Võrklaev: me ei pea õigeks erakonnakaaslaste halvustamist

Reformierakonnas on ka varem olnud eriarvamusi, aga kindlasti ei saa pidada õigeks erakonnakaaslaste halvustamist meedias, ütles ERR-ile saadetud kommentaaris Reformierakonna fraktsiooni juht Mart Võrklaev.

Võrklaeva sõnul arutati reedel asja nii riigikogu fraktsiooni liikmetega, erakonna juhatusega kui ka erakonna volikoguga ning igal pool on Reformierakonna poliitikale ja peaministrile olnud tema sõnul tugev toetus.

"Reformierakond on ka varem Eestit kriisidest välja juhtimisega hakkama saanud. Saame ka seekord. Langev koroonaviiruse levik ja tasapisi vähenev haiglate koormus näitavad, et Kaja Kallase juhtimisel tehtud otsused on olnud õiged. Loodetavasti oleme kolmanda laine kõrgpunkti ületanud. Reformierakonnas on ka varem olnud eriarvamusi, aga ma ei pea kindlasti õigeks erakonnakaaslaste halvustamist meedias," lausus Võrklaev.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: