Ministeerium valis koolidele ligi 2,4 miljoni euro eest kiirtestide tarnija

Kiirtestimine Heimtali koolis
Kiirtestimine Heimtali koolis Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Haridus- ja teadusministeerium valis koolidele koroonaviiruse kiirtestide uueks tarnijaks Medesto Logistics OÜ.

Ministeerium alustas hankega 8. novembril. Nõuetele vastavaid pakkujaid, kellega ministeerium alustas läbirääkimisi ning kelle testid kontrollis üle ka terviseamet, oli kuus. Kõigile tingimustele vastava odavaima pakkumise tegi Medesto Logistics OÜ, kellega sõlmiti kiirtestide tarne raamleping.

Lepingu kogumaksumus on 2 370 000 ning kokku tarnitakse selle eest 2 078 947 kiirtesti. Ühe testi hind on seega 1,14 eurot. Lepingu hind sisaldab kõiki lepingu täitmiseks vajalikke kulusid, sealhulgas hankimise ja transpordi kulusid. Lepingule kirjutasid alla haridusminister Liina Kersna ja Medesto Logisticsi juhatuse liige Vahur Lember.

Oktoobri lõpus sõlmis haridusministeerium väljakuulutamiseta läbirääkimistega riigihanke tulemusel lepingu kiirtestide tarnimiseks ettevõttega SelfDiagnostics OÜ. Selle lepingu hind oli 5 132 000 eurot ning selle eest tarnitud kiirtestidest jagus koolidele õpilaste ja õpetajate testimiseks novembri lõpuni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: