Leedu raudteefirma juht astub Valgevene väetise vedamise tõttu tagasi

{{1639510020000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/Karolis Kavolelis

Leedu riikliku raudteefirma juht astub ametist tagasi seoses Valgevene väetiseekspordi skandaaliga, mis on kasvanud valitsuskriisiks.

Eelmisel nädalal selgus, et Valgevene väetisefirma Belaruskali kauba eksport läbi Leedu jätkub hoolimata USA sanktsioonidest ettevõtte vastu. Kuigi otseselt peavad sanktsioone järgima USA organisatsioonid, eeldati, et ka Leedu asutused teevad seda.

Raudteefirma põhjendas vedude jätkamist eelnevalt tehtud ettemaksudega.

Tagasiastumisavaldused on esitanud välisminister ja transpordiminister ning Leedu peaminister ütles, et ei välista kogu valitsuse tagasiastumist.

Peaminister: Leedu valitsus jätkab tööd ja senises koosseisus

Leedu valitsus jätkab tööd ja senises koosseisus, teatas teisipäeva õhtul peaminister Ingrida  Šimonyte.

Ta jättis välisminister Gabrielius Landsbergise ja transpordiminister Marius Skuodise tagasiastumisavalduse rahuldamata.

"Võttes arvesse eskaleerunud poliitilist olukorda, samuti jätkuvaid väljakutseid seoses COVID-19-ga ja migratsiooniga, oleks vastutustundetu riskeerida ja põhjustada ebakindlust, mida tekitaks isegi katse moodustada uut enamust või oluliselt muuta valitsuse koosseisu," ütles  Šimonyte teisipäeva õhtul tehtud avalduses.

"Seetõttu, valitsus, eeldades, et tal on koalitsiooniparteide usaldus, jätkab tööd oma senises koosseisus ja koostöös teiste institutsioonidega vastavalt Leedu vabariigi põhiseadusele," lisas ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: