Tallinn pikendas esimese haiguspäeva toetuse maksmist mai lõpuni

Tallinna volikogu istung.
Tallinna volikogu istung. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna linnavolikogu otsustas neljapäeval pikendada esimese haiguspäeva toetuse maksmist järgmise aasta 31. maini. Tallinn maksab esimese haiguspäeva eest toetust 30 eurot väljastatud haiguslehe alusel.

Tallinn on maksnud toetust esimese haiguspäeva hüvitamiseks alates selle aasta 25. märtsist. Toetust saavad taotleda tallinlased, kellele on haigusleht välja kirjutatud haigestumise, tema suhtes kehtestatud karantiini või raseduse ajal haigestumise tõttu.

Toetuse saamiseks peab inimene olema registreeritud Tallinna elanikuks. Taotlus esitatakse peale haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist. Hüvitise taotlust saab esitada linna e-teeninduses 24 tundi pärast seda, kui haigusleht on haigekassa poolt lõpetatud ja haigekassa on teinud väljamakse. Haigekassa märgib haigusraha makstuks järgmise tööpäeva jooksul peale väljamakse jõudmist panka.

Kui e-teeninduse kasutamine ei ole võimalik, siis saab taotluse esitada ka e-kirja teel elukohajärgse linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale või elukohajärgse linnaosa valitsuse teenindussaalis.

Linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovski (SDE) sõnul on esimese haiguspäeva hüvitis oluline viiruse leviku pidurdamiseks.

"Nagu näeme, ei ole koroonaepideemia veel kaugeltki möödas. Kuna enamik nakatumisi toimub koolis ja töökohal, siis on haigustunnuste korral või lähikontaktsena vajalik kohe koju jääda. Esimese haiguspäeva hüvitamine aitab sellele eesmärgile kaasa," ütles Ossinovski.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: