Terviseameti juhi konkurss luhtus

{{1639737060000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide valiku komisjon kuulutas luhtunuks tänavu septembris välja kuulutatud avaliku konkursi terviseameti peadirektori ametikohale.

Avalik konkurss terviseameti peadirektori ametikohale kuulutati välja 21. septembril. Konkursile laekusid kuue kandidaadi avaldused.

Tippjuhtide valiku komisjon otsustas konkursi teise vooru lubada kaks kandidaati ning nendega toimusid eelvestlused. Eelvestluste tulemusena otsustas komisjon konkursi viimasesse vooru kandidaate mitte lubada ning lugeda konkurss luhtunuks, teatas riigikantselei.

Kuidas terviseameti juhi otsimisega edasi minnakse, peab nüüd otsustama sotsiaalministeerium.

Uue direktori leidmiseni juhib ametit peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, kes on kinnitanud, et tema peadirektoriks ei kandideeri.

Terviseameti eelmine juht Üllar Lanno lahkus septembri algul omal soovil ametist pärast suvist vahejuhtumit terviseameti külmlaos, kus temperatuuritõusu tõttu hävis suur hulk vaktsiine ja ravimeid.

Kantsler: vale eeldus, et otsime kriisijuhti, tõenäoliselt pelutas inimesi

Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa ütles ERR-ile, et järgmise konkursi korraldab ministeerium sihitumalt ning õigete kandidaatide leidmiseks tehakse eeltööd.

"Püüame eeltööd teha põhjalikumalt professionaalide abiga, see tähendab, et võtame endale partneri, kes aitab paremini kandidaatide ringi kaardistada ja kutsuda konkursile teadlikumalt ja sihitumalt inimesi," lausus kantsler.

Mändmaa sõnul võis konkursi ebaõnnestumise põhjuseks olla eeldus, et terviseametile on vaja kriisijuhti.

"Terviseameti peadirektori kohta nähakse praegu väga ühest perspektiivist ja see on see koroona juhtimine ja ka negatiivsed vahejuhtumid, mis on olnud. Me oleme juhti otsimas ikkagi selle mõttega, mis on terviseameti roll Eestis üldisemalt, kuidas seista patsiendi ja inimkeskse tervishoiuteenuse eest, olla tugev partner tervishoiuteenuse osutajatele. Kes on nüüd kandideerinud ja võib-olla ka need, kes ei kandideerinud, arvasid, et me otsime kriisijuhti. Ma arvan, et see on üks asi, mis on pelutanud inimesi, et keegi ei taha tulla lihtsalt kriisi juhtima. Tegelikult ootame laiemate teadmiste, oskuste ja kompetentsiga juhti," rääkis Mändmaa.

Pikemat aega kohusetäitjana terviseametit juhtinud Mari-Anne Härmaga ollakse küll rääkinud, kuid tema end vähemalt praegu peadirektori ametis ei näe, ütles Mändmaa.

"Omavahel oleme rääkinud, aga praegune olukord on selline, nagu see on olnud, et Mari-Annel on oma tugev profiil ja soov töötada omal töökohal. Pigem näeme, et tahame head üldjuhti terviseametile, kes tegeleks terve organisatsiooni juhtimisega ja ka reformidega," lausus Mändmaa.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et luhtunud terviseameti peadirektori avaliku konkursi järel asub sotsiaalministeerium uut ameti juht otsima sihtotsinguga.

"Me ei lähe uuesti sama rada, teed pidi, sest tõenäoliselt neid uusi kandidaate märkimisväärses mahus ei lisanduks. Küll aga oleme kokku leppinud arutelu siin ministeeriumi juhtkonnaga, et me otsime nii-öelda sihtotsinguga, tõenäoliselt mõne personalifirma abil võimalikke kandidaate ja loomulikult nende kandidaatide seas minu silmis on ka tänane kohusetäitja Mari-Anne Härma, kelle puhul loomulikult on eelduseks ta enda valmisolek ja soov seda juhi tööd teha," ütles Kiik.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Marko Tooming, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: