Johnsoni tagasiastumist nõuavad juba ka tema erakonnakaaslased

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson (keskel) parlamendis küsimustele vastates
Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson (keskel) parlamendis küsimustele vastates Autor/allikas: SCANPIX/Li Ying/Xinhua/ZUMA Press

Ühendkuningriigi parlamendi liikmed nõuavad üha häälekamalt peaminister Boris Johnsoni tagasiastumist.

Johnson on vabandust palunud, et ta osales koroonapiirangute ajal toimunud peol. Enda sõnul tahtis ta lihtsalt oma kaastöötajaid tänada ning lahkus peolt paarikümne minuti möödudes.

Viimasel ajal on avalikkusse jõudnud aina enam teateid Downing Streeti pidudest ja kogunemistest ajal, mil kehtisid ranged kogunemispiirangud ja tavalistel inimestel ei olnud lubatud isegi õues pidusid korraldada.

Johnsoni lahkumist nõuavad lisaks opositsioonile ka mõned tema enda erakonnakaaslased. Nende sõnul ei kahetse Johnson mitte piirangute rikkumist, vaid seda, et ta vahele jäi.

"Ta on peaminister, tema enda valitsus kehtestab neid reegleid ja ta peab oma tegude eest vastutama, märkis Šoti tooride liider Douglas Ross.

Valitsuse liikmed siiski astuvad Johnsoni eest välja. Nende sõnul tuleks ära oodata avaliku teenistuse töötaja Sue Gray käivitatud uurimise tulemused.

Vaatlejate sõnul ei aidanud Johnsoni andekspalumine teda eriti palju. Uurimise tulemused selguvad ilmselt nädala jooksul, aga üha suurem hulk konservatiivide parlamendiliikmeid tahab tema lahkumist.

Toimetaja: Kai Vare

Allikas: Reuters-BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: