Ühendkuningriigis kaob ka maskikohustus

Ühendkuningriigis kaotatakse maskikohustus
Ühendkuningriigis kaotatakse maskikohustus Autor/allikas: SCANPIX/Tolga Akmen / AFP

Ühendkuningriik leevendab koroonapiiranguid, lisaks muule kaob maskikohustus ja lõpeb ka koroonatõendi nõudmine suurtel üritustel.

Peaminister Boris Johnson teatas, et piiranguid leevendatakse, kuna valitsust nõustavate teadlaste hinnangul on omikroniga kaasnenud nakatumislaine tipp möödas.

Inglismaa põhjaosa haiglates on koormus küll veel suur, aga Johnsoni sõnul on teistes piirkondades inimeste haiglasse sattumine ja intensiivravivajadus vähenenud.

Edaspidi ei soovita valitsus enam ka kaugtööd.

"Inimestel tuleks oma tööandjatega arutada kontoritesse naasmist," soovitas peaminister.

"Hoolikalt andmeid uurides jõudis valitsus järeldusele, et enam ei ole maski kandmine kohustuslik. Maski ei ole vaja kanda ka klassiruumides ja haridusministeerium saadab peagi laiali korralduse, et maskid pole enam kohustuslikud ka ühisruumides. Üldiselt soovitame endiselt kasutada maski siseruumides, kus on palju rahvast, eriti kui kohtute inimestega, kellega te tavaliselt kokku ei puutu. Usume aga, et inimesed on mõistlikud ja me ei mõista edaspidi hukka neid, kes otsustavad maski mitte kanda," teatas Johnson.

Ühendkuningriigis karmistati piirangud detsembris, et pidurdada omikrontüve levikut ja võita aega tõhustusdooside tegemiseks.

Toimetaja: Kai Vare

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: