Blinken Berliinis: NATO on Ukraina-Vene pingete suhtes ühtne

USA välisminister Antony Blinken külastas neljapäeval Berliini. Blinkeni sõnul on USA ja Euroopa liitlased omavahel ühtsed ja Moskvale antakse agressiooni korral karm vastus.

"Moskvale antakse ühtne kiire ja karm vastus, kui Venemaa väed peaksid Ukrainasse tungima," ütles Blinken. 

Blinken kohtub reedel Venemaa välisministri Sergei Lavroviga. "Ma tagan, et räägime ja tegutseme koos ühel häälel, kui asi puudutab Venemaad," ütles Blinken. 

"See ühtsus annab meile jõudu ja tugevust. See on põhjus, miks me loome ennekõike vabatahtlikke liite. See on ka põhjus, miks Venemaa püüab meid lõhestada," lisas Blinken. 

Saksamaa välisminister Annalena Baerbock hoiatas, et edasisel olukorra eskaleerumisel ootab Moskvat terve rida sanktsioone. 

"Nõuame tungivalt, et Venemaa astuks samme deeskalatsiooni suunas. Iga edasine agressiivne käitumine või agressioon tooks kaasa tõsised tagajärjed. See pole midagi vähemat kui rahu säilitamise küsimus Euroopas. Meie jaoks on see eksistentsiaalne," ütles Baerbock. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: