Ministeerium ostab koolidele täiendavalt miljon kiirtesti

{{1643025180000 | amCalendar}}
Kiirtestimine koolis
Kiirtestimine koolis Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Haridus- ja teadusministeerium ostab koolidele täiendavalt miljon kiirtesti, sest osal koolidel on kiirtestid nakatunute arvu kiire kasvu tõttu otsa lõppemas.

"Arvestasime, et kui testime kõiki koolipere liikmeid pärast vaheaega kahe nädala jooksul kaks korda nädalas ja seejärel kõiki õpilasi ja koolitöötajaid üks kord nädalas, siis jätkub teste veebruari lõpuni," selgitas minister Kersna. "Nüüd on olukord seoses omikroni tüve levikuga muutunud ning vajame oluliselt rohkem kiirteste, et koolipered tunneksid end turvalisemalt ning õpilased saaksid olla kontaktõppel."

Ministri sõnul on Riigi Tugiteenuste Keskus praegu läbi viimas uut hanget koolidele kiirtestide hankimiseks. "Praeguses olukorras vajavad paljud koolid teste kiiremini, kui selle hanke tulemusel on võimalik koolidele pakkuda," ütles minister Kersna. "Senise raamlepingu pikendamine võimaldab katta kiiresti koolidel puuduoleva testivaru kuni uue hankega saabuvate testideni."

Novembris valis haridus- ja teadusministeerium koolidele koroonaviiruse kiirtestide uueks tarnijaks Medesto Logistics OÜ. Raamlepingu järgi oli ostu kogumaksumus 2 370 000 ning kokku pidi tarnitama selle eest 2 078 947 kiirtesti. Ühe testi hind oli seega 1,14 eurot.

Nüüd otsustati raamlepingut muuta, kuna koolides on omikroni tüve laialdase leviku, nakatunute arvu mitmekordistumise ja sellest tuleneva suurema testimisvajaduse tõttu kiirtestid otsa lõppemas.

Esmaspäeval haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning Medesto Logistics juhatuse liikme Vahur Lemberi allkirjastatud raamlepingu muudatusega pikendavad pooled nende vahel sõlmitud ja algul kuni 31. jaanuarini kehtivat lepingut 14. veebruarini ning suurendavad raamlepingu mahtu 50 protsendi võrra 3 555 000 euroni.

Täiendav 1 185 000 eurot katab ca ühe miljoni täiendava kiirtesti ostu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: