Läti plaanib järgmisel nädalal leevendada koolides koroonapiiranguid

{{1644314640000 | amCalendar}}
Foto: Läti Televisioon/Aija Kinca

Läti valitsus plaanib järgmisel nädalal koolides koroonaviiruse epideemiast tingitud piiranguid leevendada, teatas esmaspäeval Läti Televisioon.

Lätis levib endiselt kiiresti koroonaviiruse omikroni variant. Siiski plaanib riik teiste Euroopa riikide eeskujul järk-järgult koroonapiiranguid leevendada. Esimesena plaanitakse leevendada piiranguid koolides, teatas LSM

"Koolides on peaaegu kõik inimesed, kes võivad omikroni tõttu haigestuda, juba viirust põdenud. See risk väheneb. Järgmisest nädalast plaanime saata isolatsiooni need inimesed, kelle test oli positiivne," ütles tervishoiuminister Daniels Pavluts. 

Lasteaedu see leevendus ei puuduta. Koolides jätkub testimine tavapärases korras - proov tuleb anda kaks kuni kolm korda nädalas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lähikontaktsete piiranguleevendus kehtib vaid koolides ja huvikoolides, üritustele või külla minna ei tohi endiselt.

Märtsis plaanib valitsus leevendada piiranguid ka kogu ühiskonnas. Üksikasjad pole veel valitsuses kokku lepitud. Pavlutsi sõnul saab omikroni laine läbi lähikuudel, enne koroonapassist riik aga loobuda ei plaani, vahendas LSM. 

"Meie hinnangul on vaja koroonapassi kasutamist jätkata seal, kus see kaitseb inimesi. Nõuame, et koroonapassi süsteemi ei tühistataks automaatselt. Saame arutada detailide üle, millises keskkonnas seda teha. Pärast omikroni lainet on võimalik juba teistmoodi otsustada," ütles Pavluts.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: