Saksamaa saadab Ukrainasse 1000 tankitõrjerelva ja 500 Stingerit

{{1645898520000 | amCalendar}}
122-mm haubits.
122-mm haubits. Autor/allikas: Kaitsevägi

Saksamaa saadab Ukrainasse 1000 tankitõrjerelva ja 500 Stingeri maa-õhk-tüüpi raketti. Ühtlasi andis Saksamaa Eestile loa saata Ukrainale relvaabi.

Saksamaa teatas laupäeval, et otsustas saata Ukrainasse 1000 tankitõrjerelva ja 500 Stingeri maa-õhk-tüüpi raketti, ühtlasi annab Saksamaa ka teistele riikidele loa relvi Ukrainasse saata.

Saksamaa valitsus on korduvalt öelnud, et ei luba ekspordida endale kuulunud relvi kriisipiirkondadesse.

"Praeguses olukorras on meie kohustus toetada Ukrainat meie võimete kohaselt sissetungiva Vladimir Putini sõjaväe vastu," ütles Saksa kantsler Olaf Scholz.

Esmalt andis Saksamaa laupäeval Hollandile loa saata Ukrainasse 400 granaadiheitjat, astumaks vastu Venemaa sissetungile. Seejärel sai ka Eestile loa saata Ukrainale varem DDR-ile kuulunud relvi, vahendas Die Zeit. 

Eesti soovis juba möödunud aasta lõpul annetada Ukrainale Soomelt ostetud ja enne seda DDR-ile kuulunud 122-millimeetriseid haubitsaid, kuid ei saanud selleks seni Saksamaalt luba. Soome on varem öelnud, et ei keela Eestil haubitsate Ukrainasse saatmist.

Yle teatel pole Saksamaa otsus veel ametlikult Soomeni jõudnud, kuid nii sise- kui kaitseministeerium on varem seda toetanud ning kaitseministeerium annab Eestile selleks heakskiidu. 

122 mm suurtükid ostis Eesti Soomelt 2009. aastal. Toona maksis Eesti 42 haubitsa ning tarviliku laskemoona eest 31 miljonit krooni. Samasuguseid relvi kasutab mitukümmend riiki, sealhulgas Ukraina, kellel on neid eri andmetel ligi 150.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: