Lavrov pidi EL-i reisikeelu tõttu loobuma oma Šveitsi visiidist

Sergei Lavrov
Sergei Lavrov Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/RUSSIAN FOREIGN MINISTRY

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ei lähe Genfis toimuvale ÜRO inimõiguste nõukogu istungile, kuna Euroopa Liit (EL) kehtestas oma õhuruumis Venemaa lennukite suhtes reisikeelu.

EL kinnitas pühapäeval oma otsust sulgeda Venemaa jaoks oma õhuruum. Tegemist on osa Moskva-vastaste sanktsioonide paketist. 

"Meie õhuruum suletakse igale Vene lennukile. See hõlmab ka oligarhide lennukeid," ütles pühapäeval Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen. 

Komisjoni üks peamisi Moskva-vastaste sanktsioonide sihtmärke on Venemaa lennundussektor. Sanktsioonid keelavad lennukite müügi ja nende komponentide müügi. Liisitud lennukid kuuluvad samuti nimekirja.

Venemaa suurim lennufirma Aeroflot rendib 50 protsenti oma lennukitest rahvusvahelistelt rendifirmadelt. Varuosadega seotud sanktsioonid avaldavad juba praegu mõju Venemaa lennundussektorile. Venemaa lennufirmasid räsivad juba hooldusprobleemid.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: