Ratas: Keskerakonna toetuse tõi alla Ukraina avaldusega seonduv

Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Keskerakonna toetuse võis alla tuua riigikogus vastu võetud Ukrainat toetav avaldus, mille poolt 10 keskerakondlast ei hääletanud.

Kolmapäeval avaldatud ühiskonnauuringute Instituudi ja Norstat Eesti iganädalasest küsitlusest selgus, et Reformierakonda toetab 25,8 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 20,8 protsenti, ja Eesti 200 19,7 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Keskerakond oli aga 16,6 protsendiga neljandal kohal.

Riigikogu võttis 23. veebruaril vastu avalduse, milles avaldab toetust ukraina rahvale ning Ukraina riigi suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. Avalduse poolt hääletamisel ei osalenud teiste seas 10 keskerakondlasest riigikogu liiget.

"See ei olnud õige samm. 25. veebruaril see korrigeerimine tuli. Ja eks sellele andsid ka siis lühiajaliselt Eesti inimesed oma reaktsiooni," ütles Ratas ERR-ile.

Oma mõju oli Ratase hinnangul ka Keskerakonna ja Vene võimupartei Ühtne Venemaa koostööleppe üles kerkimine ja lõpuks selle lõpetamine.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: