Eesti tööstustoodangu mahtude kasv pidurdus jaanuaris

VKG põlevkiviõli tööstus, Petroteri tehased.
VKG põlevkiviõli tööstus, Petroteri tehased. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Tööstustoodangu mahtude kasv pidurdus jaanuaris, statistikaameti andmetel tootsid tööstusettevõtted jaanuaris 1,4 protsenti rohkem toodangut kui 2021. aasta samas kuus.

Toodang suurenes töötlevas tööstuses 1,8 protsenti ja mäetööstuses 3,9 protsenti. Energeetikas jäi toodang peaaegu samale tasemele, kasvades üksnes 0,2 protsenti.

Statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul kasvasid suurema osatähtsusega tööstusharudest elektroonikaseadmete (17,7 protsenti), elektriseadmete (16,2 protsenti),toiduainete (0,9 protsenti) ning metalltoodete (1,1 protsenti) tootmine.

"Mahud vähenesid aga puidu töötlemises (4,0 protsenti) ja plasttoodete tootmises (5,3 protsenti)," lisas Bunder.

"Tööstustoodangu kasvu pidurdab kiire hinnatõus," selgitas Bunder.

Kui eelmise aasta jaanuaris oli  töötleva tööstuse toodangu maksumus jooksevhindades 819 miljonit eurot, siis selle aasta jaanuaris oli see juba 1094 miljonit, kasv jooksevhindades oli seega 33,5 protsenti.

Töötleva tööstuse toodangust 68,9 protsenti müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises.

Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes 2021. aasta jaanuariga 26,3 protsenti ja müük siseturule 17,7 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: