Venemaa otsus maksta oma riigivõlga rubladega kahjustaks tema edasist laenuvõimekust

Venemaa rubla.
Venemaa rubla. Autor/allikas: ERR/ Hege-Lee Paiste

Venemaa plaan tasuda oma riigilaenu maksete eest rubladega võib kahjustada tema edasist laenuvõimekust, ütles USA rahandusministeeriumi ametnik uudisteagentuurile Reuters.

Venemaa peab kolmapäevaks tasuma kahe laenu eest kokku 117 miljonit dollarit, kuid on teatanud, et maksab nende eest rublades, kui ei saa sanktsioonide tõttu oma dollarikontosid kasutada. Turud vaatleksid sellist käiku kui võlasumma tasumata jätmist (inglise keeles default).

Võlgu jäämine muudaks Venemaa jaoks üha keerulisemaks uute laenuandjate leidmise ning need, kes neile laenaksid, nõuaksid veelgi kõrgemat intressi, mis kahjustaks taas Venemaa majandust," ütles USA ametnik.

Ametniku sõnul oleks Venemaa otsusel Ameerika Ühendriikide rahandusele väike mõju, peamise kahju saaks Vene enda majandus.

Lääneriikide kehtestatud sanktsioonid Ukrainat rünnanud Venemaale on külmutanud Vene keskpanga kontod välispankades ja keelanud rahvusvahelistel pankadel dollarites ja eurodes tehtavad ülekanded Vene rahandusinstitutsioonidega, mis on muutnud Venemaa jaoks maksete tegemise nendes vääringutes keeruliseks.

USA aserahandusminister Wally Adeyemo rääkis telekanalile CNBC, et see peaks vähendama Vene presidendi Vladimir Putini võimekust jätkata sõda Ukrainas.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: