Terviseameti uueks juhiks saab Birgit Lao

Terviseameti uueks juhiks valiti konkursiga Birgit Lao. Uus peadirektor asub ametisse 2. mail, seni jätkab peadirektori ülesannete täitmist Mari-Anne Härma.

"Terviseamet on viimastel aastatel läbi teinud keerulise kriisiperioodi ja seoses riigireformiga seisab ees samuti unikaalne periood. Muutuste ja liitmiste faasis saan olla juht, kes seotud osapooli kokku toob ja kaasab – nii saame tagada parimad teenused ühiskonnale ning luua organisatsiooni, mis toob kokku erinevate valdkondade suurimad tugevused," ütles Lao.

"Terviseameti inimesed on väsinud, mina saan nende kõrval targalt juhtides muutusi läbi viia. Uue organisatsiooni loomine on kolme-viie aasta perspektiiv," sõnas Lao AK-le.

Kas inimesed organisatsioonide liitmisel tööd kaotavad, selgub aprilliks.

"Koroonaga oleme languses, see, mis tuleb, on ettekavandamatu," sõnas tervishoiuolukorra kommentaariks.

"Birgit Laol on pikaajaline kogemus nii organisatsioonide ühendamisel, läbimõeldud strateegiauuenduste ellu viimisel kui ka väga erinevate valdkondade edukast koostööst ühiste eesmärkide saavutamisel. Tema põhjalikud teadmised haridus- ja teadusvaldkonnast toetavad kindlasti ka tervishoiuteenuste arendamist ning integreerimist, samuti Eesti rahva tervise ja hea elukeskkonna nimel töötamist," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Laol oli varem hariduse erisaadik, tema ülesandeks oli Eesti hariduse turunduse ja ekspordi eestvedamine. 2014. aastast juhtis Lao sihtasutust Innove, mis ühines 2020. aastal haridus- ja noorteametiga.

2006. kuni 2014. aastani töötas Birgit Lao haridus- ja teadusministeeriumis tõukefondide osakonna asejuhatajana (2006-2012) ning analüüsiosakonna juhatajana (2012-2014).

Laol on bakalaureusekraad Tartu Ülikoolis õigusteadustes ning Euroopa õpingute magistrikraad Tartu Ülikoolist. Praegu õpib ta Oulu ülikoolis haridusettevõtluse magistriõppes.

Riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjon kuulutas avaliku konkursi terviseameti peadirektori ametikoha täitmiseks välja mullu novembris. Avaliku teenistuse tippjuhi teenistusaeg kestab viis aastat.

Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa on varem ERR-ile öelnud, et terviseamet ning ravimiamet ühendatakse ning uus terviseameti juht hakkab seda ühendamist juhtima.

Terviseameti eelmine peadirektor Üllar Lanno pidas ametis vastu napi aasta. 2020. aasta 1. oktoobril peadirektorina tööd alustanud Lanno lahkus ametist mullu septembris.

Peale Lanno lahkumist juhtis terviseametit peadirektori kohusetäitjana Mari-Anne Härma.

Enne Lannot juhtis terviseametit Merike Jürilo, kellel tekkisid vastuolud valitsusega, mille tagajärjel lahkus Jürilo ametist 2020. aasta juuli esimesel päeval.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: