Riigiprokuratuur taotleb Korbilt saadikupuutumatuse võtmist

{{1647606420000 | amCalendar}}
Mihhail Korb.
Mihhail Korb. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigiprokuratuur saatis õiguskantslerile taotluse, et nn Porto Franco kriminaalasjas kahtlustuse saanud endiselt Keskerakonna peasekretärilt, riigikogu liikmelt Mihhail Korbilt võetaks ära saadikupuutumatus.

"Vastab tõele, et saabus taotlus ettepaneku tegemiseks riigikogu liikmelt Mihhail Korbilt saadikupuutumatuse äravõtmiseks ja tema suhtes kriminaalmenetluse jätkamiseks,"  kinnitas Postimehele õiguskantsleri kantselei kommunikatsioonijuht Janar Filippov.

Õiguskantsler esitab riigikogule kõnealuse ettepaneku või tagastab taotluse riigi peaprokurörile ühe kuu jooksul, lisas Filippov.

Korbi sõnul on ta saadikupuutumatuse äravõtmisega nõus.

"Toetan prokuratuuri otsust pikale veninud protsessiga edasi minna, sest lõpliku kahtlustuse üleandmisest on möödas seitse ja uurimise algusest 26 kuud. Saadikupuutumatuse äravõtmine on praeguses olukorras ainus võimalus tõestada, et ma ei ole oma tegevusega seadust rikkunud. Usun, et kõik osapooled on huvitatud sellest, et juhtum võimalikult kiiresti lahenduse saaks. Isiklikult olen veendunud, et tegutsesin Keskerakonna peasekretärina kehtivate seaduste raamides," teatas ta ERR-ile.

Keskerakonna fraktsiooni juht Jaanus Karilaid ütles, et erakond on riigikogus valmis toetama Korbilt saadikupuutumatuse võtmist.

"Mihhail Korb on lubanud, et ta läheb ise ka pulti ja palub ära võtta saadikupuutumatus, et seista kohtus oma tõe ja õiguse eest," ütles Karilaid.

Riigiprokuratuur kahtlustab Korbi teise astme kuriteos. Kahtlustuse kohaselt leppisid ärimees Hillar Teder ja toonane Keskerakonna peasekretär Korb 2020. aastal kokku, et Teder annetab aasta jooksul Keskerakonnale miljon eurot ning Porto Franco saab Tallinnalt sobiva hinnaga võimaluse juurdepääsuteede rajamiseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: