Porto Franco eeluurimine jõudis lõpule

{{1637073660000 | amCalendar}}
Porto Franco
Porto Franco Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigiprokuratuur lõpetas Porto Franco altkäemaksuasja uurimise oktoobris lõpus ja saatis eelmisel reedel toimikud advokaatidele, kirjutab Postimees.

Kahtlustatavate kaitsjatele anti kriminaalasja materjalidele ligipääs eelmisel reedel ning neil on võimalik kriminaalasjas kogutud tõenditega tutvuda ja nende kohta taotlusi esitada 30 päeva. Seejärel selgub, kas kriminaalasjas on vaja teha täiendavaid toiminguid.

Kui prokuratuur otsustab pärast kaitsjate toimikutega tutvumist ja taotluste esitamist riigikogu liikmele Mihhail Korbile süüdistuse esitada, tuleb esmalt riigi peaprokuröril õiguskantslerile taotlus esitada, et viimane teeks riigikogule ettepaneku saadikupuutumatuse äravõtmiseks.

"Alles pärast seda, kui õiguskantsler on otsustanud riigikogule ettepaneku teha ning riigikogu on immuniteedi äravõtmise üle hääletanud ning selle kasuks otsustanud, saab süüdistuse kohtusse saata," ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas.

"Seega on süüdistuse esitamisest veel vara rääkida. Hetkel ei ava me ka kriminaalasja detaile ega oska ennustada, millal või menetlusliigis kriminaalasja materjalid kohtusse saadame," märkis ta.

Tallinna sadamarajooni kinnisvaraarenduse Porto Franco altkäemaksu süüasja võtmeisikud on ettevõtja Hillar Teder ja endine Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb. Teder lubas väidetavalt miljon eurot annetusi Keskerakonnale, kui saab soodsama tasuga servituudi Tallinna linnavalitsuselt Porto Franco parkla jaoks.

Kohtu alla läheb ka endise rahandusministri Martin Helme nõunik Kersti Kracht. Asjasse on segatud ka kogu Jüri Ratase teine valitsus, kes otsustas ligi 40 miljoni euro suuruse hädaabilaenu andmise Porto Francole. Ratas astus korruptsioonikahtluse pärast tagasi jaanuaris.

Menetlust juhib juhtiv riigiprokurör Taavi Pern.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: