Lõuna-Osseetia plaanib ühineda Venemaaga

Anatoli Bibilov ja Vladimir Putin
Anatoli Bibilov ja Vladimir Putin Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/POOL New

Gruusia Venemaa poolt hõivatud Lõuna-Osseetia piirkonna juht ütles kolmapäeval, et territoorium plaanib ühineda Venemaaga.

"Usun, et ühinemine Venemaaga on meie strateegiline eesmärk, meie rahva soov," ütles Lõuna-Osseetia juht Anatoli Bibilov. 

"Astume vastavad õiguslikud sammud lähiajal. Lõuna-Osseetia vabariik saab osaks oma ajaloolisest kodumaast. See on Venemaa," väitis Bibilov. 

Gruusia välisminister David Zalkaliani ütles neljapäeval, et Lõuna-Osseetia plaanitav referendum Venemaaga liitumise üle on vastuvõetamatu. 

Augustis 2008. aastal eskaleerus relvastatud konflikt Lõuna-Osseetia ja Gruusia vahel. See andis Venemaale ettekäände Gruusia vastase sõja alustamiseks. Venemaa tunnustas seejärel Lõuna-Osseetia ja Abhaasia iseseisvust. 

Kreml on osutanud mõlemale piirkonnale ulatuslikku rahalist toetust. Samuti pakub Moskva mõlema territooriumi elanikele Venemaa kodakondsust. Mõlemal territooriumil tegutsevad Venemaa sõjaväelased. 

Bibilov valiti Lõuna-Osseetia juhiks 2017. aastal. Juba siis lubas Bibilov, et Lõuna-Osseetia ühineb Venemaaga. Peaaegu kõikidel territooriumi elanikel on taskus nüüd nii Venemaa kui ka Lõuna-Osseetia pass. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: