Tallinna Ülikool loobub samuti Vene ja Valgevene üliõpilaste vastuvõtust

Tallinna Ülikooli senat otsustas, et järgmiseks õppeaastaks ei saa ülikooli kandideerida Venemaa ja Valgevene kodanikud, kellel ei ole mõne Euroopa Liidu liikmesriigi elamisluba, pikaajalist viisat, kes ei õpi Eestis või kellel puudub Eesti riigi rahvusvaheline kaitse.

Tallinna Ülikooli senat otsustas, et sarnaselt Tartu Ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooliga järgmisest aastast Venemaal ja Valgevenes elavaid nende riikide kodanikke Tallinna Ülikool bakalaureuse- ja magistritasemele õppima vastu ei võta.

Otsust toetas kaks kolmandiku ülikooli senatist.

Valgevene ja Venemaa kodanike vastuvõtu piiramise otsust tehes kaalutlesid senati liikmed näiteks nii akadeemilise vabaduse kui ka kollektiivse vastutuse rakendamise teemadel. Senat leidis, et ajutise piiramise otsuse positiivsed mõjud kaaluvad negatiivsed üles.

"Ma olen küll ise väljendanud selles küsimuses vastupidist seisukohta, kuid senati otsus on Tallinna ülikoolis seaduseks," ütles rektor Tõnu Viik.

Senat leidis, et praeguses olukorras on ülikooli eesmärk toetada ennekõike Ukraina tudengeid. Viik ütles, et ülikool vabastas sel kevadsemestril õppemaksust kõik Ukraina tudengid.

"Samuti plaanime pakkuda tasuta õpet järgmisel õppeaastal kõikidele Ukraina tudengitele," lisas ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: