Eesti saadab välja 14 Venemaa konsulaartöötajat, sulgeb peakonsulaadi Narvas

Eesti andis teisipäeval Venemaa suursaadikule Eestis Vladimir Lipajevile üle diplomaatilise noodi selle kohta, et Eesti sulgeb Venemaa peakonsulaadi Narvas ja Venemaa suursaatkonna konsulaarosakonna kantselei Tartus, ning saadab välja 14 konsulaartöötajat.

14 persona non grata-ks kuulutatud konsulaartöötajast seitse on diplomaatilise staatusega.

Välisministeeriumi asekantsler Märt Volmer, kes diplomaatilise noodi Venemaa suursaadikule üle andis, rõhutas, et kõnealused isikud peavad Eestist 30. aprilliks lahkuma.

Asekantsler Volmer märkis, et olukorras, kus avalikkuse ette jõuab pidevalt teateid Venemaa relvajõudude koletust tegevusest, sealhulgas Butšas ja mujal, ei saa rääkida suhete tavapärasest jätkamisest, eriti kui Venemaa rikub rängalt rahvusvahelist õigust, sealhulgas endale võetud rahvusvahelisi kohustusi.

Asekantsler lisas, et sõjakuritegude ja inimsusevastaste kuritegude toimepanijad tuleb võtta vastutusele.

Volmer rõhutas taaskord, et Venemaa tegevus Ukrainas on vastuvõetamatu. Samuti peab Venemaa viima oma väed Ukrainast välja ja vastutama sõjakahjude eest, mida ta on põhjustanud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: