Rootsi päevalehe andmeil toetab peaminister NATO-sse astumist

Rootsi peaminister Magdalena Andersson (vasakul) ja Soome peaminister Sanna Marin.
Rootsi peaminister Magdalena Andersson (vasakul) ja Soome peaminister Sanna Marin. Autor/allikas: SCANPIX / IMAGO / Lehtikuva

Ajalehe Svenska Dagbladet (SvD) andmeil soovib peaminister Magdalena Andersson Rootsi astumist NATO-sse, kuid Andersson ise hoidus seda kolmapäeval pressikonverentsil kommenteerimast.

Anderssoni siht on esitada liikmeksastumise taotlus juba enne juuni lõpus toimuvat NATO tippkohtumist Madridis, vahendas Soome rahvusringhääling Yle lehe anonüümsetel allikatel põhinevat infot.

Andersson rääkis kolmapäeval Stockholmis ühisel pressikonverentsil Soome peaministri Sanna Mariniga, et NATO-sse astumise võimalusi ja riske analüüsiv raport peaks valmima hiljemalt mai lõpus ning selle põhjal peavad nii tema juhitav sotsiaaldemokraatlik erakond kui ka teised parteid otsuse tegema.

Viitele selle kohta, et Marini hinnangul tuleb Soome otsus NATO-ga võimaliku liitumise kohta nädalate jooksul, märkis Andersson, et ka Rootsi analüüs võib valmida juba enne mai lõppu.

Lisaks toimuvad Rootsis septembris parlamendivalimised, mis tähendab, et aasta teises pooles läheb ühiskonna fookus mujale, ütles Andersson vihjates sellele, et ka Rootsi otsus peaks tulema aasta esimeses pooles.

Mõlemad peaministrid rõhutasid otsuse tegemisel arvestamist teisega, kuid samas kinnitasid ka seda, et otsus tehakse iseseisvalt.

Peaminister Marini sõnul oleks siiski hea, kui Soome ja Rootsi teeks ka tulevikus sarnaseid otsused ning samas ajalises mõõtmes.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: