Ummistusrünnakud riigi veebilehtede vastu jätkusid teist päeva

Arvuti
Arvuti Autor/allikas: Bhikku Amitha/Pixabay

Reedel jätkusid neljapäeval alguse saanud ummistusrünnakud Eesti riigi või riigiga seotud veebilehtede vastu, kuid nende senine mõju oli tagasihoidlik, teatas riigi infosüsteemi amet (RIA).

Praeguseks on teada, et neljapäevased ummistusrünnakud riiklike või riigiga seotud veebilehtede vastu lõppesid suures mahus kella 23 paiku hilisõhtul. Öösel alustati rünnakutega uuesti.

"Reedel ei avaldanud need kasutajatele suurt mõju – vahepeal võis mõni veebileht olla lühiajaliselt kättesaadamatu, kuid sellega ka rünnakute mõju piirdus," ütles CERT-EE juhataja Tõnu Tammer.

Ööl vastu reedet alustati uuesti veebilehtede häirimist massiliste päringutega. Rünnakute sihtmärkideks olid teiste seas ka RIA süsteemid ning veebilehed ccdcoe.org, elron.ee ja tallinn-airport.ee.

CERT-EE ja teenusepakkujad võtsid kasutusele täiendavaid meetmeid ning praeguseni kestvate ummistusrünnakute mõju on eilsest väiksem.

"Mitmel juhul ei ole rünnak tavalisele lõppkasutajale üldse välja paistnud. Kella 12.30 seisuga pole ühegi rünnatava veebilehe töö häiritud," lausus Tammer.

Rünnakute mõju vähendamiseks tegid tööd nii eri organisatsioonide IT-tiimid kui ka CERT-EE: seadistati jooksvalt veebilehti ja piirati pahaloomulike päringute arvu.

"Sellest hoolimata oli vahepeal olukordi, kus mõni rünnakul all olev veebileht oli lühikest aega kättesaadamatu. Kui nägime midagi sellist, siis esimesel võimalusel tegime tehnilised korrektuurid, et rünnak peatada. Siiani on rünnakute mõju inimestele olnud väga väike. Pingutame ühiselt partneritega, et see nii ka jääks," ütles Tammer.

Reede varahommikust lõunani on esialgsetel andmetel tehtud Eesti veebilehtede suunas ligi 700 miljonit pahaloomulist päringut, lõviosa rünnakuid sooritakse väljaspool Euroopat.

"Me aimame, kes võiks rünnakute taga olla, aga kinnitamata infot pole mõistlik jagada. Samuti annab grupeeringu mainimine neile tähelepanu, mida nad tegelikult ei vääri," lisas Tammer.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: