Kohtus algas Pärnu prügifirma endiste juhtide kriminaalasja arutamine

Prügifirma Paikre.
Prügifirma Paikre. Autor/allikas: ERR

Pärnu maakohtus algas esmaspäeval Pärnu linnale kuuluva osaühingu Paikre endiste juhtivtöötajate kriminaalasja arutamine.

Prokuratuur süüdistab ettevõtte endist juhatajat Kristo Rossmani, arendusjuhti Ott Sutti ning Paikre äripartnerit Danel Tauri omastamises, dokumentide võltsimises ja nende kasutamises.

Praegu Väätsa prügila arendusjuhina töötav Rossman ja Sutt on süüdistuse saanud ka enda positsiooni kuritarvitamises ning toimingupiirangu rikkumises. Sutti süüdistatakse ka altkäemaksu võtmises.

Altkäemaksu andmises süüdistatav Oleg Pronin elab juba mitu aastat Kiievis ja osales kohtuistungil veebi teel. Kohus eraldas Proninit puudutavad materjalid käimasolevast menetlusest ja sellega tegeletakse eraldi.

"Täna Pärnu maakohtus arutusele tulnud süüdistused on seotud eelkõige osaühing Paikre varaliste huvide kahjustamisega, seda endise juhatuse liikme ja arendusjuhi poolt. Võimalik tekitatud kahju, mille üle kohtus vaidlused käivad, on üle 180 000 euro," selgitas Lääne ringkonnaprokurör Elle Keeman.

"Altkäemaksusüüdistus on seotud osaühingule Paikre teenuse osutamisega, mille eest esitatud arvet ei suunatud tasumisele enne, kui saadi kokkulepe isikliku hüve saamise osas. Ning toimingupiirangu rikkumine on seotud isikute poolt otsuste tegemisega äriühingute osas, millega nad olid ise seotud ja mille varasid nad kasutasid," lisas prokurör.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: