Kohus mõistis Pärnu prügifirma endistele juhtidele tingimisi karistuse

Prügifirma Paikre.
Prügifirma Paikre. Autor/allikas: ERR

Pärnu maakohus mõistis Pärnu linnale kuuluva prügifirma Paikre endised juhtivtöötajad Kristo Rossmani ja Ott Suti süüdi ja määras neile tingimisi vangistuse.

Mõlemad mehed lubasid otsuse edasi kaevata.

Kriminaalmenetlus keskendus aastatele 2016 kuni 2019.

Rossmani süüdistati selles, et ta korraldas isiklike kulutuste tasumise äriühingu vara eest, näiteks soetades isiklikuks otstarbeks jalgrattaid, lastes teha oma sõiduautole remonti, soetades elukohta konditsioneeri ja tankides kütust.

Sutti süüdistati omastamises, dokumentide võltsimises ja nende kasutamises, samuti altkäemaksu võtmises.

Rossmani karistati kahe ja poole aasta pikkuse tingimisi vangistusega kolmeaastase katsejaga, Sutti kaheaastase tingimisi vangistusega kaheaastase katseajaga.

"Mõistetav karistus peab nii avalikkusele kui ka süüdistatavale avaldama mõju, et tõsta teadlikkust ja ennetada edasisi kuritegusid. Täna mõistis Pärnu maakohus OÜ Paikre endistele juhtivtöötajatele karistuseks tingimisi vangistuse, millele lisaks konfiskeeris kohus süüdimõistetutelt kriminaaltulu summas 104 119,95 eurot ning rahuldas kannatanu tsiviilhagi summas 219 703,03 eurot koos viivisega. Prokuratuuri hinnangul andis kohus selge signaali, et sellise kuriteo toimepanemine ei ole ühiskonnas aktsepteeritav," kommenteeris lääne ringkonnaprokurör Elle Keeman.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: