Pärnu nimetas Paikre nõukogusse uued liikmed

Prügifirma Paikre.
Prügifirma Paikre. Autor/allikas: ERR

Pärnu linnavalitsus nimetas viieks aastaks linnale kuuluva prügiettevõtte OÜ Paikre nõukogu liikmeteks Meelis Kuke, Andres Sooniste, Ove Pärtelsoni ja Tarvi Marksoni, kes valivad endi seast ajutise nõukogu esimehe.

Paikre eelmised nõukogu liikmed astusid tagasi seoses ettevõtte juhataja Kristo Rossmani kinnipidamisega. Nõukogul puudus alaline esimees, sest septembris lahkus sellelt kohalt Rein Leipalu. Ajutiseks esimeheks oli valitud Eero Rändla, teatas Pärnu linnavalitsus.

Paikre nõukogu esimeheks valitakse nõukogu liige, kes leitakse konkursi korras. Konkurss Leipalu asemele uue nõukogu liikme leidmiseks on välja kuulutatud, selle tulemused pole veel kinnitatud. Kui uus nõukogu liige on selgunud, valib nõukogu ta uueks nõukogu esimeheks. Seni juhib nõukogu tööd ajutine nõukogu esimees.

15. oktoobril otsis keskkriminaalpolitsei läbi prügifirma Paikre ning osaühingu Koguja kasutuses olevad kontoriruumid. Läbiotsimiste käigus otsiti tõendeid, mis võimaldaksid kinnitada või ümber lükata kahtlust, et Paikre juhataja ja arendusjuht ning osaühingu Koguja juhataja on omastanud suures koguses linnaettevõtte varasid.

Läbiotsimiste järel esitati kolmele mehele kahtlustus suures ulatuses omastamises grupiviisiliselt. Paikre arendusjuhti kahtlustatakse ka altkäemaksu võtmises.

16. oktoobril esitas prokuratuur kohtule taotluse OÜ Paikre omastamises kahtlustatava juhataja Rossmani ning arendusjuht Ott Suti vahistamiseks.

Samal päeval rahuldas kohus prokuratuuri taotluse ja võttis mõlemad mehed üheks kuuks vahi alla. Kolmas kahtlustatav vabastati pärast esmaseid menetlustoiminguid.

Paikre nõukogu vabastas ettevõtte juhataja kohalt omastamises kahtlustatava Kristo Rossmani ja määras kolmekuulise tähtajaga ajutiseks juhatajaks Paikre äriarendusjuhi Keit Nestori, teatas linnavalitsus 17. oktoobril.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: