Eesti toob kaitseväelased jaanipäevaks Malist ära

Foto: Kaitseväe Peastaap / mil.ee

Eesti toob jaanipäevaks ära Malis missioonil oleva kaitseväe üksuse, ütles kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Tuuli Duneton. Tema sõnul võib Eesti saata uue missiooni mõnesse teise terrorismiga võitlevasse Aafrika riiki.

"Lääneriikidel ei ole Mali huntaga suhted kuidagimoodi paremaks läinud. Ja seetõttu on otsustanud Prantsusmaa juhitav koalitsioon Malist lahkuda. Ka Eesti lahkub nii jalaväerühmaga kui ka erioperaatoritega. Jaanipäevaks tuleb Eesti kontingent koju," ütles Duneton.

Dunetoni sõnul on võimalik, et prantslaste juhitavat operatsiooni laiendatakse teistesse riikidesse nagu näiteks Nigerisse või Burkina Fasosse. Selleks annab tema sõnul alust terroristide liikumine Euroopasse.

"Sellised plaanid praegu on, räägitakse läbi Aafrika riikide valitsustega.
Eestil on ikkagi vaja nendes teistes Aafrika riikides õiguslikke aluseid ja neid poliitilisi kokkuleppeid nende riikidega. Et kas need riigid soovivad Eesti abi oma julgeoleku tagamisel ja milline on see õiguslik raamistik, mis on tagatud Eesti kaitseväelastele selles riigis opereerimiseks. Need küsimused on täna veel lahti ja vajavad täiendavat arutelu," rääkis Duneton.

Prantsusmaa teatas veebruarikuus, et toob oma sõjajõud Malist välja.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: Intervjueeris Indrek Kiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: