Sutt ja Aas peavad uues kantsleris kokkuleppele jõudma

Rahandusministeerium.
Rahandusministeerium. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi erinevatesse erakondadesse kuuluvad ministrid Taavi Aas (KE) ja Andres Sutt (RE) seisavad ülesande ees leida ministeeriumile uus kantsler.

Ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Laura Laaster ütles, et uue kantsleri valimiseks tuleb ministritel esitada kandidaat valitsusele kinnitamiseks.

"Enne seda annab kantslerikandidaadi osas arvamuse ka tippjuhtide valikukomisjon, kes hindab tema vastavust avaliku teenistuse seaduse ja valitsuse määruse nõuetele ning kompetentsimudelile," ütles ta. 

"Minister Taavi Aas ja Andres Sutt tegelevad praegu võimalike kandidaatide otsimisega, mõlemad saavad esitada nimesid ning ühiste arutelude tulemusena tuleb neil mõlemale sobiv kandidaat välja valida. Nii minister Sutt kui Aas peavad oluliseks, et tegemist oleks pädeva inimesega, kes oleks tippjuhi kogemusega tugev meeskonnajuht," lausus Laaster.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) kantsler Ando Leppiman asub 9. maist tööle Eesti Varude Keskuse juhatuse esimehena.

Uut kantslerit asub otsima ka maaeluminister Urmas Kruuse (RE), kes senise kantsleri Tiina Saroni ametist lahti laskis. Kruuse väitel ei sujunud neil omavaheline koostöö.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: