Maaeluminister laseb kantsleri lahti

Tiina Saron
Tiina Saron Autor/allikas: OSKA Kutsekoda

Maaeluminister Urmas Kruuse tegi valitsusele ettepaneku vabastada ministeeriumi kantsler Tiina Saron ametist. Kruuse ütles Maalehele, et nende omavaheline koostöö ei laabunud.

Kruuse tegi ettepaneku vabastada kantsler Tiina Saron ametist 13. maist, teatas ajaleht.

Kui valitsus on otsuse teinud, siis hakkab uue kantsleri ametisse nimetamiseni kantsleri kohuseid täitma põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.
Kruuse viitas kirjalikus kommentaaris Maalehele, et avaliku teenistuse seaduse kohaselt võib ministeeriumi kantsleri teenistusest vabastada, kui ministri hinnangul ministri ja kantsleri koostöö ei laabu. "Minu hinnangul meie koostöö ei laabu ja olen teinud vabariigi valitsusele ettepaneku Tiina Saroni vabastamiseks kantsleri ametikohalt," kirjutas Kruuse.

"Meil on erinev nägemus ja arusaam sellest, kuidas igapäevaselt juhtida maaeluministeeriumi ja tema valitsemisala asutusi ning korraldada meeskondade tööd, kelle kanda on äärmiselt oluline roll – tagada toidujulgeolek Eestis ja edendada elu maapiirkondades," kirjutas Kruuse.

Uus kantsler nimetatakse ametisse koostöös tippjuhtide valiku komisjoniga.

Kantsler Tiina Saron on töötanud maaeluministeeriumi kantslerina alates 9. jaanuarist 2020.

Allikas: Maaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: