Välisturistid leiavad taas tee Eestisse, siseturism lööb rekordeid

{{1654665540000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel peatus aprillis majutusettevõtetes ligi 236 000 turisti, mis ületab mullust sama perioodi taset 300 protsenti. Suurenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Eesti majutusettevõtetes peatus üle 105 000 välis- ja enam kui 130 000 siseturisti.

"Välisturistide arv jõudis kriisieelsele taseme lähemale, olles sellest vaid kolmandiku väiksem. Siseturistide arv aga saavutas uue rekordi ja oli kriisieelsest tasemest 23 protsenti suurem," täpsustas statistikaameti analüütik Helga Laurmaa. 

Siseturistidest 72 protsenti märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 22 protsenti töö. Kõige rohkem ehk 32 protsenti siseturistidest peatus Harjumaal, 15 protsenti Pärnumaal ja 12 protsenti Tartu maakonnas.

Aprillis kasvas aastases võrdluses nii Euroopa riikidest kui ka väljastpoolt Euroopat pärit turistide arv. Suure muutuse üheks põhjuseks oli jätkuvalt väga madal võrdlusbaas. Enim turiste saabus Soomest, kust neid reisis siia ligi 46 000 ning Lätist, kust tuli Eestisse üle 17 000 inimese. Leedust ja Saksamaalt saabus kummastki 4000 turisti.

Välisturistidest 75 protsenti peatus Harju maakonna majutusettevõtetes, järgnesid Pärnu ja Tartu.

Aprillis pakkusid külastajatele ööbimisvõimalust 922 majutuskohta ehk 13 majutuskohta rohkem kui eelmine kuu. Ööpäev maksis keskmiselt 40 eurot inimese kohta, mis oli märtsikuu hinnast kolme euro võrra kallim.

Kuna Eesti on Venemaa naaberriik, hirmutab turiste Ukrainas käiv sõda. Väga ettevaatlikult suhtuvad Eestisse reisimisse näiteks sakslased.

"Tuleb tunnistada, et peame tegelema baasteavitusega, et rääkima geograafiast. Kui kaugel on sõjast Eesti? Näiteks võimegi öelda, et Saksamaa on lähemal kui Eesti," rääkis EAS-i ja KredExi turismiarenduskeskuse juht Liina Maria Lepik.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Joonas-Hendrik Mägi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: