Ieva Ilves kandideerib Läti parlamenti

Ieva Ilves
Ieva Ilves Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

President Toomas Hendrik Ilvese lätlannast abikaasa Ieva Ilves teatas, et kandideerib sügisel toimuvatel Läti parlamendi valimistel.

"Tegin suvel suure otsuse siseneda Läti poliitikasse ja kandideerida lähenevatel parlamendivalimistel," ütles Ilves sotsiaalmeedias avaldatud lätikeelses videopöördumises.

Ilves rääkis, et talle on kõige lähedasemad tehnoloogiateemad ning ta on tegelenud küberturvalisuse ja digipoliitika küsimustega ning kui seni on ta neisse panustanud ametniku ja eksperdina, siis nüüd soovib mõjutada ka poliitilisi otsuseid. "Olen mõndagi saavutanud presidendi meeskonnas, kaitseministeeriumis ja teistel ametikohtadel, aga selleks, et mõjutada poliitilist otsustamist ning nende otsuste ellurakendamist, tuleb minna poliitikasse," märkis ta.

Ieva Ilves sõnas, et tema hinnangul saaks Läti riiki tehnoloogia abil tõhusamaks muuta, sellest võidaksid kõik ja rahvas saaks jõukamaks.

Ieva Ilves kandideerib liberaalse parteiühenduse Attīstībai/Par! (Arengule! Poolt!) nimekirjas Vidzemes maakonnas, kust ta ka pärit on.

Sama partei ridades kandideeris ilves ka 2019. aastal Euroopa Parlamendi valimistel, kus ta sai oma nimekirjas teise tulemuse, kogudes 21 182 poolt- ja 3011 vastuhäält, millega aga europarlamenti siiski ei pääsenud.

Parteiühenduse Arengule! Poolt! üks tuntumaid liikmeid on praegune kaitseminister Artis Pabriks.

Läti seimi valimised toimuvad 1. oktoobril.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: