ERR Riias: Ieva Ilves soovib europarlamendis tegeleda küberjulgeolekuga

Läti parteiühenduse Arengule!/Poolt! nimekirjas kandideerivad Euroopa Parlamenti president Toomas Hendrik Ilvese abikaasa Ieva Ilves ja Rail Balticu eksjuht Baiba Rubesa. Ieva Ilves kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et eelkõige soovib ta kaasa aidata küberjulgeoleku probleemide lahendamisele Euroopas.

Kolme partei ühendus Arengule!/Poolt! seisab kaasaegse ja õiglase Euroopa eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ieva Ilves on 16 kandidaadi seas nimekirjas kolmas. Poliitikukarjääri algust tuli laupäevasele konverentsile toetama ka president Toomas Hendrik Ilves, kes ütles, et on püüdnud oma abikaasat julgustada diplomaadi, küberjulgeoleku eksperdi ja teiste valdkondade rohkem kui paarikümneaastast töökogemust ka teise nurga alt kasutama. Partei liige Ilves pole.

"Uus on minu jaoks see, et lähen ise poliitikasse. Teisalt see ka pole uus, sest olen poliitilistes valdkondades töötanud - nii Läti välis- ja kaitseministeeriumis kui ka Euroopas ja NATO-s. Mul on palju teadmisi ja kogemusi, kuidas neis valdkondades tööd teha. Nüüd on mu soov minna ise poliitikasse ja pakkuda uusi vaateid poliitilisel tasemel," selgitas Ilves.

Ieva Ilves kandideerib küll oma kodumaal Lätis, kuid paljud probleemid, mille eest ta seisab, on Eestiga sarnased.

"Arvan, et paljud ideed on nii Lätis kui ka Eestis sarnased. Loodan, et tulevikus saame Euroopa Parlamendis töötada koos Eesti kolleegidega," sõnas ta.

Arengule!/Poolt! kaasesimees Juris Puce ütles, et tegemist on uute poliitikutega uue jõuga, mis on valmis muutma Euroopat paremaks.

Teisena on sama partei nimekirjas endine Rail Balticu juht Baiba Rubesa.

"On aeg muuta Euroopa Parlamendi töö kvaliteetsemaks ja lisada uut energiat," põhjendas Rubesa kandideerimist.

Nimekirja juhib Läti ülikooli professor ja riigi üks populaarsemaid politolooge Ivars Ijabs, kes leiab, et europarlament vajaks hädasti värsket vaadet, mida lätlased on valmis pakkuma.

"Meid ühendab valmidus rääkida inimestega, kuulata neid ära ja seista oma seisukohtade eest, et saavutada tulemusi," ütles Ijabs.

Ieva Ilves aga küsis laupäeval peetud kõnes, kas soovime olla digirevolutsiooni vedurid või mõne vaguni kaasreisijad.

Lisaks Ivars Ijabsile, Baiba Rubesale ja Ieva Ilvesele kandideerivad nimekirjas Marija Golubeva, Ainārs Dimants, Laima Geikina, Inese Ikstena, Arturs Toms Plešs, Adriana Treikule Gundars Ostrovskis, Jeļena Jesajana, Aldis Austers, Viesturs Zeps, Miks Celmiņš, Ilze Krēsliņa, Sergejs Akuličs, kirjutab Läti rahvusringhääling.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: