Auvere elektrijaama ees olnud punaarmee haubits rändab sõjamuuseumisse

{{1659440940000 | amCalendar}}

Eesti Energia võttis teisipäeval Auveres elektrijaamade ja õlitehaste juures postamendilt maha punaarmee haubitsa ja toimetab selle Sinimäe sõjamuuseumisse.

Eesti Energia kommunikatsioonijuht Reimo Raja ütles Põhjarannikule, et haubits ei ole mälestusmärgina üheski registris ja juba varem on tekkinud küsimusi, miks selline sõjarelv elektrijaamade pääsla lähedal peab olema.

Raja sõnul oli haubitsast juba varem huvitatud Sinimäel asuv sõjamuuseum ning kuna Eesti Energia alustas sel suvel Auveres  parklate ja haljasalade uuendamist, siis oli sobiv aeg ka see haubits teisaldada.

Kahuri teisaldamist soodustas ka Nõukogude monumentide ümber tekkinud ühiskondlik arutelu.

"Me lihtsalt praegu arvasime, et kui me niikuinii teeme seda platsi korda ja arvestades praegust meeletut ažiotaaži kõigi nende teemade ümber, siis me otsustasime, et teeme ka selle ära koos nende töödega, mida olime planeerinud. Me uurisime ka enne seda, et on tal mingi ajalooline või muu väärtus. Ei olnud. Ja ma arvan, et ta sai endale väga väärika koha Vaivara Sinimägede muuseumis ja muuseum on selleks õige koht," rääkis Enefit Poweri juht Andres Vainola "Aktuaalsele kaamerale".

Energeetikute ametiühingujuht Andrei Zaitsev avaldas toimunu üle meelepaha ja ütles, et suurem osa ametiühingu liikmetest suhtub haubitsa äraviimisesse äärmiselt negatiivselt.

Ametiühingujuhi sõnul käitus Eesti Energia juhtkond inetult ja see tekitab rahvustevahelist vaenu.

"Töötajad suhtuvad teisaldamisesse äärmiselt negatiivselt. Minu hinnangul on tegemist järjekordse provokatsiooniga. Meie regioonis rahvustevahelise vaenu õhutamine on minu arvates lubamatu," ütles Zaitsev.

Auveres paiknenud kahur-mälestusmärk püstitati eelmisel sajandil, et mälestada Nõukogude Liidu armee võidukat pealetungi teises maailmasõjas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: