Taiwanile saabus Leedu aseminister

Juunis külastas Taiwanit Leedu majandus- ja innovatsiooni aseministerJovita Neliupsiene (vasakul), kes andis Taipeis ka pressikonverentsi.
Juunis külastas Taiwanit Leedu majandus- ja innovatsiooni aseministerJovita Neliupsiene (vasakul), kes andis Taipeis ka pressikonverentsi. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Taiwanile saabus viiepäevasele töövisiidile Leedu delegatsioon, mida juhib transpordi- ja kommunikatsiooniministeeriumi aseminister Agne Vaičukevičute.

"Soovime Leedu aseministrile, et tema visiit oleks sisukas ning aitaks kaasa strateegilise koostöö ja ärisuhete tugevdamisele majanduse tulevikusektorites," teatas Taiwani välisministeerium sotsiaalmeedia vahendusel.

Varem oli Taiwan juba teatanud, et Vaičukevičute juhib 11-liikmelist delegatsiooni, mille koosseisus on nii Leedu ametnikud kui ka elektribusside valdkonnast huvitatud ettevõtete esindajad.

Delegatsioon külastab Taiwani transpordiametit ning elektribusside tootmisettevõtteid, et uurida võimalusi koostööks nende tootmiseks. Samuti on külaskäigu eesmärgiks näidata solidaarsust kahe demokraatliku riigi vahel ning luua koostöösidemeid kahe maa vahel.

Tegemist on juba kolmanda Leedu aseministri tasemel visiidiga Taiwanile selle suve jooksul, märkis väljaanne Jevropeiskaja pravda.

12. juunil külastas saareriiki majandus- ja innovatsiooni aseminister, 22. juunil käis Taiwanil põllumajanduse aseminister.

Eelmisel aastal avati Vilniuses Taiwani ametlik esindus, misjärel kutsus Hiina oma suursaadiku Leedust ära.

Kompartei juhitud Hiina Rahvavarariik peab Taiwanit oma lahkulöönud provintsiks ning karistab iga riiki, mis sellega suhteid arendab.

Sel nädalal korraldas Hiina pärast USA Esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi visiiti Taiwanile saare ümber väga jõulised sõjaväeõppused.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: