Taiwan alustas sõjaväeõppusi ning Hiina pikendas enda õppusi

Foto: SCANPIX/AP Photo/Johnson Lai

Taiwan alustas sõjaväeõppusi. Hiina omakorda pikendas enda sõjaväemanöövreid, mis algasid pärast USA esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi visiiti Taiwanile.

Muu hulgas on Hiina harjutanud rakettide tulistamist Taiwani lähistel.

Taiwani enda õppustel harjutatakse merelt tuleva rünnaku tagasilöömist. Taiwani õppused olid ette planeeritud ja toimuvad igal aastal enam-vähem samal ajal.

Taiwani välisministri Joseph Wu sõnul teeb Hiina ettevalmistusi rünnakuks ning tahab teisi riike hirmutada, et need ei üritaks vahele segada.

"Hiina on kasutanud sõjaväeõppusi, et valmistada ette sissetungi Taiwanile. Hiina viib läbi ulatuslikke sõjalisi harjutusi ja tulistab välja rakette, samuti toimuvad küberrünnakud ja infokampaania ning avaldatakse majanduslikku survet, et Taiwani moraali õõnestada," rääkis Wu.

"Hiina sõjaväemanöövrid toimuvad Hiinale kuuluva Taiwani lähistel, et tagada Hiina suveräänsus ja territoriaalne terviklikkus. Meie meetmed on proportsionaalsed. Need on kooskõlas nii meie enda kui ka rahvusvaheliste seadustega," kommenteeris Hiina välisministri asetäitja Ma Zhaoxu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: