Tallinn kinnitas uue telemaja detailplaneeringu

{{1660124700000 | amCalendar}}
Foto: Kadarik Tüür Arhitektid

Tallinna linnavalitsus kinnitas kolmapäevasel istungil uue telemaja ja selle lähiümbruse detailplaneeringu. ERR-i juhatuse esimehe Erik Roose sõnul on selle otsusega kopa maasselöömine uue aasta esimesel poolel saanud selgeks reaalsuseks.

Uus telemaja ehitatakse rahvusringhäälingu raadiomaja ja uudistemaja vahele kinnistuaadressile Gonsiori tänav 21 ja Kreutzwaldi tänav 14. Uude hoonesse kolivad ERR-i telestuudiod ja teletoimetus.

Detailplaneeringu järgi võib alale ehitada kuni kuue maapealse ja kuni kahe maa-aluse korrusega hoone.

ERR-i juhatuse esimees Erik Roose ütles, et tal on erakordselt hea meel Tallinna linnavalitsuse otsuse üle.

"See näitab, et hoolimata erakordselt keerulistest aegadest meie ümber, toimib Eesti riik 24 tundi päevas ja seitse päeva nädalas, parafraseerides president Lennart Merit," sõnas Roose.

Ta lisas, et kõik kokkulepped, tegevused ja ettevalmistused, milles väga paljud osapooled viimase aasta jooksul osalesid nimetatud planeeringu kinnitamiseks, on edukalt teostunud.

"Tahan selle eest siiralt tänada meie inimesi, projekteerijaid, arhitekte, Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi inimesi ja Tallinna linnavalitsust. Kogesime kaasamõtlemist, toetust ja konstruktiivset kriitikat ja usutavasti on sellest kõigest tõusnud tulu." Nüüd, kus kohaliku tasandi poliitikud on oma osa väga edukalt ja korrektselt täitnud, läheb pall riigi tasandi poliitikutele, et teostada järgmine, RES-is (riigi eelarvestrateegias – toim.) planeeritud osa ehitusraha liigutamiseks ERR-i uue aasta eelarvesse, kuivõrd tänasega on kopa maasselöömine uue aasta esimesel poolel saanud selgeks reaalsuseks," ütles Roose.

Tallinna abilinnapea Madle Lippus ütles, et nüüd pannakse detailplaneering avalikule väljapanekule, kus igaüks saab ettepanekuid esitada, ning seejärel kaalutakse laekunud ettepanekuid-arvamusi.

"Meie soovime detailplaneeringu menetlusega võimalikult kiiresti edasi liikuda. Peale avalikku väljapanekut arutatakse tekkinud küsimused läbi ja siis liigub detailplaneering linnavalitsusse tagasi kehtestamiseks. Peale seda on õige aeg rääkida sellest, et hoonet saab hakata ehitama," lausus Lippus.

Avalikule väljapanekule peaks telemaja planeering jõudma järgmise kolme nädala jooksul, lisas ta.

Lippuse sõnul on linna jaoks oluline, et ERR-i telemaja asuks koos raadiomaja ja uudistemajaga kesklinnas ning et uue hoone ruumiga täieneb ka linnaruum.

"Tekib linnaruumilisi väärtusi ja jalakäijate läbipääsud. Korrastatakse jalakäijate läbipääs, mis Kreutzwaldi tänavalt läheb Raua põiki. Ruumiline dominant on detailplaneeringu alal raadiomaja, mis on mälestisena  kaitse alla, ja hoonestus lähtub neist põhimõtetest. See on paika pannud ka (telemaja planeeringu) lahenduse ruumilised printsiibid," ütles abilinnapea.

Linnavalitsus kiitis detailplaneeringu algatamise heaks mullu mais. Toona ütles abilinnapea Andrei Novikov, et detailplaneeringu menetlus võtab aega kaks-kolm aastat.

ERR-i uue telemaja ideekonkursi võitis 2019. aasta kevadel toimunud konkursil arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid töö nimega "Roheline lina". Konkursi lähteülesanne oli realistlik ja optimaalsete kuludega rajatav lahendus, mis arvestaks muinsuskaitse eritingimustega ning oleks mugav, nüüdisaegne, energiasäästlik ja madalate kasutuskuludega.

Toimetaja: Marko Tooming, Katre Roomets

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: