Tallinna abilinnapeaks suunduv Tanel Kiik ei toeta vanade autode keeldu

Tallinna transpordi valdkonna eest vastutavaks abilinnapeaks suunduv Tanel Kiik (Keskerakond) ei toeta ideed kehtestada kesklinna piirkonnas õhu puhtuse tagamiseks vanemate autode liikumiskeeld.

"Minu hinnangul see konkreetne ettepanek kõlab toorelt," ütles Kiik esmaspäeva hommikul Vikerraadio hommikusaates. "Puhta linnaõhu nimel tuleb pingutada, aga sellele aitab kaasa eelkõige mugav ühistransport."

Kiik lisas, et selliste väga radikaalsete sammude tegemisel peab kaaluma ka vaesemate inimeste võimalusi: "Et pealinn ei oleks ainult jõukate inimeste elupiirkond."

Tallinnas on Kesklinna linnaosa üldplaneeringu koostamisel tekkinud idee, et pealinna võiks luua puhta õhu piirkonna, kus piiratakse näiteks üle 20 aasta vanade autode liiklemist.

Tallinna abilinnapea Madle Lippus (SDE) rääkis ERR-ile, et mõtte taga on eesmärk vähendada linnas aastaks 2030 kasvuhoonegaaside heidete kogust 40 protsendi võrra. Puhas õhk tähendab vähem saastet ja seega ei sobiks sellesse piirkonda vanad autod.

Mõte ise on lihtne: piirkonda, mis võib olla terve Kesklinna linnaosa või mõni asum, on kas piiratud või lausa keelatud vanemate ja saastavamate autode sissepääs. Kuidas sellist asja praktikas rakendada – kuidas kontrollida jooksvalt autode vanust või tehnilist seisukorda; millises piirkonnas piirang kehtiks –, pole praegu mõeldud.

Endine tervise- ja tööminister Kiik asub tööle Tallinna abilinnapeana. Kiige sõnul võtab ta üle ametist lahkunud abilinnapea Andrei Novikovi ülesanded ehk linnavara ja transpordikorralduse valdkonna.

Kiik on valmis abilinnapeana tööd alustama augusti lõpus või septembri alguses, kuid täpne aeg sõltub pigem linnapea ja linnavolikogu töögraafikust.

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: