Sanna Marin: Balti riike oleks pidanud Venemaaga seoses rohkem kuulama

Sanna Marin
Sanna Marin Autor/allikas: Yle/Aalto Puutio

Soome peaminister Sanna Marin ütles teisipäeval, et Soome oleks pidanud Balti riike Venemaaga seoses rohkem kuulama. Marini sõnul tihendab Soome kuulumine NATO-sse suhteid Eestiga.

"Tahan ausalt tunnistada, et oleksime võinud viimastel aastakümnetel, kui on juttu olnud meie julgeolekust ja Venemaast, oma sõpru Baltikumis rohkem kuulata," ütles Marin. 

Marini sõnul on Soome valmis karmistama Vene-vastaseid sanktsioone. 

Soomes oli varem NATO-ga liitumise küsimus poliitiliselt tundlik teema.

Soome endine president Tarja Halonen võrdles märtsis Balti riikide astumist NATO-sse sellega, kuidas Eesti, Läti ja Leedu Nõukogude Liitu kuulusid.

"Nad olid harjunud olema osa kollektiivsest julgeolekusüsteemist Nõukogude ajal," rääkis Halonen usutluses Soome rahvusringhäälingule Yle, kommenteerides Balti riikide astumist lääneriikide kaitseallianssi 2004. aastal.

Halonen palus hiljem vabandust ebaõnnestunud väljenduse pärast.

Halonen, kes suhtles tihedalt Venemaa presidentide Vladimir Putini ja Dmitri Medvedeviga, pani varem Eesti Venemaa suhtes kriitilisele vaatele posttraumaatilise stressi diagnoosi ja tõi Soome paindlikke suhteid agressiivse suurriigiga eeskujuks.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: