X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Läänemets kohtub uute sisejulgeolekujuhtide kandidaatidega septembri keskel

Lauri Läänemets.
Lauri Läänemets. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Siseminister Lauri Läänemets kohtub uute kaitsepolitseiameti, politsei- ja piirivalveameti ja päästeameti juhikandidaatidega septembri keskpaigas.

Läänemets ütles ERR-ile, et praegu tegeleb kõigi kolme riigiameti juhi kandidaatidega kõrgemate riigiametnike konkursi- ja atesteerimiskomisjon, kes hindab nende pädevust ja oskuseid. Komisjon esitab oma soovitused Läänemetsale ning septembri keskpaigas kohtub siseminister soovitatud kandidaatidega.

Järgmisel aastal lõppeb nii kaitsepolitseiameti, päästeameti kui ka politsei- ja piirivalveameti juhi ametiaeg ning siseminister peab leidma neisse ametitesse uued inimesed.

Läänemetsa teada esitab komisjon talle iga ameti juhi kohale paar soovitust.

"Eks ma siis oma tunnetuse järgi valin välja need, kellega lähen edasi koalitsioonipartnerite juurde ja hiljem riigikogu ette ja valitsusse," lausus siseminister.

Suve hakul, 9. juunil pidanuks riigikogu õiguskomisjonis toimuma kaitsepolitseiameti uue peadirektori kandidaadi tutvustus ja ärakuulamine, ent Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuse lõhki mineku tõttu jäi see kohtumine ära. Toonase valitsuse siseministri Kristian Jaani kapo peadirektori koha kandidaat oli Martin Purre. PPA uue peadirektorina kaalunuks valitsus Egert Belitševi või Kuno Tammearu ja päästeameti uueks juhiks plaanis toonane siseminister Jaani esitada Tauno Suurkivi.

Kõigi kolme ameti juhid määrab ametisse valitsus siseministri soovitusel.

Kaitsepolitseiametit juhib praegu Arnold Sinisalu, politsei- ja piirivalveametit Elmar Vaher ning päästeametit Kuno Tammearu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: