Riik ei sea kompenseeritava gaasi hinnale lage

Sularaha.
Sularaha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuu aja pärast peaks jõustuma energiatoetuste määrus, mille järgi kompenseerib riik kodutarbijatele osa gaasi hinnast ning erinevalt tarbimismahust ei ole gaasi hinnale lage seatud ehk kuhu see ka ei kerkiks, maksab riik hinnapiiri ületava osa kinni.

Eesti Gaas ehmatas augusti lõpus oma kliente teatega hüppelisest hinnatõusust: alles septembris 2,65 euroni kuupmeetri kohta tõusnud kodutarbija paketi hind kerkib oktoobrist 4,10 euroni.

Veel möödunud aasta alguses maksis gaas viis korda vähem.

Riik plaanib alates oktoobri algusest kuni märtsi lõpuni hüvitada gaasi kodutarbijatele 80 protsenti kuu keskmise gaasihinna sellest osast, mis ületab käibemaksuta 80 eurot/MWh, kuid maksimaalselt hüvitatakse kuni 2,6 megavatt-tundi tarbimist. 

Samas ei ole määruse eelnõus seatud lage gaasi hinnale, juhuks kui see peaks veel palju kordi kõrgemaks kerkima, ütles majandusministeeriumi pressiesindaja Kadri Laube.

See tähendab, et riik kompenseerib kindlaks määratud protsendi sõltumata sellest, milliste kõrgusteni gaasimüüjad hinna tõstavad.

"Kui peaks olema kahtlus, et gaasimüüjad ei küsi õiglast hinda, siis turujärelevalvega tegeleb Eestis konkurentsiamet," lausus Laube.

Neljapäeval ütles Eesti Gaasi juht Margus Kaasik, et ettevõte ei hakka oma kasumit hiiglaslike hindadega kergitama ka juhul, kui riik suure osa hinnatõusust kinni maksab.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: