Riias vähendatakse energia säästmiseks koolides temperatuuri

Öine Riia.
Öine Riia. Autor/allikas: ERR

Riia linnavolikogu otsustas energia säästmiseks vähendada koolides kütmist ja lülitada öösel välja tänavavalgustuse. Esialgsete arvutuste järgi säästaks linn nii umbes 10 miljonit eurot.

Mullu läks elektri ja gaasi tarbimine linnale maksma 23 miljonit eurot, sel aastal aga kulub prognooside järgi 75 miljonit eurot, vahendas Riia linnapea Martinš Stakise sõnu Läti ringhääling LSM.

Kokkuhoiuplaanid puudutavad linnaasutusi, koole ja tänavavalgustust.

Koolides ja linnale kuuluvates asutustes seati maksimumtemperatuuriks 20,5 kraadi. Kui koolitunnid läbi, vähendatakse koolimajades temperatuuri veel 2,5 kraadi võrra. Peale kella kümmet õhtul, kui koolides pole enam mingit tegevust, vähendatakse temperatuuri 16,5 kraadi peale.

Linnaasutustes vähendatakse temperatuuri kohe peale tööaja lõppu.

Volikogu otsuse järgi lülitatakse öösel tunniks, kella kolme ja nelja vahel, tänavalgustus välja. Valgustust vähendatakse ka Riia suurematel spordiväljakutel, keskööst lülitatakse välja valgustus mälestiste juures. Ööseks kustutatakse ka fassaadvalgustus ja muu dekoratiivvalgustus.

Politsei sõnul ei tohiks valgustust vähendada kohtades, kus on probleeme kuritegevusega, vahendas LSM.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: