Eesti 200 valis esimeheks Lauri Hussari

{{1665825000000 | amCalendar}}

Erakonna Eesti 200 liikmed kogunesid laupäeval Tallinnas Fotografiskasse, et valida parteile esimees ja juhatus. Esimeheks valiti Lauri Hussar.

Esimeheks kandideerisid senine esimees Kristina Kallas, erakonna juhatuse liige Lauri Hussar ja Eesti 200 noorteorganisatsiooni Noor Eesti 200 esimees Hendrik Terras.

Terras teatas üldkogu ajal, et võtab kandidatuuri tagasi ja soovitas oma toetajatel hääletada Lauri Hussari poolt.

Lauri Hussari poolt hääletas 101 erakonna liiget, Kristina Kallas kogus 94 häält.

Lauri Hussar ütles oma kõnes, et Eesti 200 vajab uut käiku, et erakond saavutaks potentsiaalile vastava valimistulemuse.

"Kandideerin Eesti 200 esimeheks põhjusel, et mul on olemas meeskond ja selge plaan, kuidas viia meie erakond sellise valimistulemuseni, mis aitab meid järgmises valitsuses ellu viia lubatud muutused," ütles Hussar.

Kristina Kallas ütles oma kõnes, et ka tema energia on viimased neli aastat ja ka täna suunatud sellele, et Eesti 200 viiks Eesti muutuste kursile. "Minu jaoks ei ole piisav ainult millegi halva ära hoidmine või vaid senise saavutatu hoidmine. Minu jaoks ei ole piisav vaid seni tehtu veidike paremini tegemine," sõnas Kallas.

Lisaks esimehele valiti üldkogul ka uus kaheksaliikmeline juhatus. Uude juhatusse kuuluvad Kristina Kallas (135 häält), Margus Tsahkna (130), Kadri Napritson-Acuna (122), Marek Reinaas (120), Hendrik Johannes Terras (116), Kalev Stoicescu (116), Züleyxa Izmailova (75), Aleksei Jasin (74). Senisesse juhatusse kuulusid neist vaid Reinaas ja Tsahkna ning Kallas erakonna esimehena. Uude juhatusse kandideeris kokku 28 inimest.

Erakond valis ka uue revisjonitoimkonna ning kinnitas 2023. aasta riigikogu valimiste programmi alused ja esitas revisjoni aruande.

Hussar loodab riigikogu valimistel saada 20 kohta

Hussar rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Eesti 200 on palju kasutamata potentsiaali, mida valimistel mängu panna.

"Ma olen täiesti kindel, et me teeme nendel valimistel üllatava tulemuse. /.../ Kõikidel debattidel ma olen öelnud, et me võtame 20 kohta. Ma ei ole sellest eesmärgist taganenud," ütles ta.

Hussar ütles oma sõnavõtus, et tal on näiteks idee, kuidas leida erakonnale raha, kuid täpsemalt ta seda plaani ei avanud.

"Kõikidest plaanidest ei maksa enne rääkida, kui need on tehtud, aga mul on meeskond, mul on olemas plaan, kuidas me võiksime valimistele vastu minna nii, et me saaksime ära teha vajaliku valimiskampaania. Nii et kõik need tegevused on plaanis ja need me ka ära teeme," rääkis Hussar.

Kandideerimisest loobunud Hendrik Terras rääkis oma kõnes, et erakonna toetus on hakanud langema ning Eesti 200 pole enam võtnud sõna konfliktsetel teemadel ning on hakanud meenutama aruteluklubi.

"Ma heitsin ette mõningast argust, ma ütleks, mida me oleme tundnud viimase paari kuu jooksul. Aga nüüd see kindlasti muutub. Arutamise aeg on läbi ja nüüd tuleb näidata, mille eest me seisame ja näidata seda tugevalt," sõnas Terras.

Eesti 200 senist juhtimist kritiseeris ka Lauri Hussar, kes ütles, et soovis tuua üldkogule diskussiooni.

"Minu arust on see väga hea, et räägitakse ka üldkogul kriitikast ja ei ole nii, et tullakse ja tehakse PR-lisi kõnesid. Hendrik oli väga julge ja ma arvan, et see on väga õige, see ei ole minu jaoks üllatus. Selles mõttes, et ma tean neid nõrku kohti, aga see on kogu juhatuse ja meeskonna vastutus, et me need nõrgad kohad sirgeks teeksime," kommenteeris senine esimees Kristina Kallas.

Eesti 200 on kokku 907 liiget.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael, Anne Raiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: