Marutuul tegi hilisõhtul Põhja-Eestis kahju ja võttis paljudelt elektri

{{1665972900000 | amCalendar}}

Saartest, Läänemaast ja Harjumaast pühapäeva õhtul üle käinud lühike, kuid suure tuule kiirusega maru tekitas paljudes kohtades kahjustusi ning jättis tuhanded majapidamised ööks vastu esmaspäeva elektrita. Päästeamet on esmaspäeva hommikuse seisuga saanud 71 väljakutset, peamiselt teele langenud puude tõttu.

"Tuule poolt lahti rebitud katused, murdunud puud, kahjustada saanud elektriliinid, lõhutud autod jne. Pagituuled tegid lühikese ajaga mitmel pool palju kahju," märkis sünoptik Kairo Kiitsak sotsiaalmeedias.

Enne südaööd liikus Läänemerelt Lääne- ja Harjumaale pagiliin ühes äikese, tugevate tuuleiilide ja vihmavalingutega.

Hiiumaal mõõdeti tuule tugevuseks 26,2 m/s, Paldiskis 25,3 m/s. Tormi tipphetk oli kell 23.31, kui pingetuid kliente oli korraga 6674, teatas Elektrilevi.

Tormikahjud Haapsalus Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Alates pühapäeva õhtust kuni esmaspäeval kella 17 on tormi tõttu Elektrilevi võrgus olnud 70 keskpinge riket, millest 48 on lõpetatud ja 22 veel töös. Samuti on Elektrilevi üle Eesti likvideerinud 37 madalpinge riket. Rikked puudutasid umbes 21 000 klienti, kellest 20 000 on elektri tagasi saanud. Elektrita on veel 865 klienti ehk töö jätkub hiliste õhtutundideni.

Esmaspäeva hommikul kell 8.40 oli Põhja-Eestis 19 elektririket ning 3065 klienti elektrita. Hommikul komplekteeris Elektrilevi uusi brigaade.

"Juhtimiskeskus on suurendatud koosseisuga tööl, et võimalikult ruttu rikked likvideerida ja klientidele elekter esimesel võimalusel taastada," kommenteeris Elektrilevi juhtimiskeskuse üksuse juht Hardi Puusepp hommikul.

Päästeameti teatel on nad saanud alates pühapäeva õhtul kella 22-st väljakutseid peamiselt ohu likvideerimisele, kus reeglina on puud teele või elektriliinidele kukkunud. Ka mõned autod on saanud kannatada, näiteks Haapsalus.

Kokku on päästeamet esmaspäeva hommikul kella 6.39 seisuga saanud 71 väljakutset. Enamik neist Harjumaale ja Läänemaale.

Murdunud oksad Kadriorus 17. oktoobri hommikul. Autor/allikas: ERR

Praegused prognoosid näitavad, et lõuna paiku tuul vaibub.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: