Norra peatas Vene kodanike asüülitaotluste protsessi

Norra-Venemaa piir Norra põhjaosas Finnmarkis
Norra-Venemaa piir Norra põhjaosas Finnmarkis Autor/allikas: SCANPIX/Lise Aaserud / NTB

Norra võimude sõnul on praegu Norras 300 Vene asüülitaotlejat. Ühtegi Vene kodanike asüülitaotlust pole veel heaks kiidetud ega tagasi lükatud, kuniks luuakse uus asüülitaotlemise protsess. Norra tahab ka EL-ilt ühtset lähenemist.

Norra otsusest peatada asüülitaotluse hindamise protsess Vene kodanikele teatasid Saksa ja Norra meedia, vahendab Raadio Vaba Euroopa ukrainakeelne väljaanne.

Norra kuningriigi immigratsiooniameti teatel on praegu Norras 300 Vene asüülitaotlejat. Veel septembri lõpus oli Norra saabunud 224 Vene kodanikust asüülitaotlejat, teatas Norra TV2.

Norra ei ole Euroopa Liidu liige, kuid kuulub Schengeni viisaruumi.

"Praegune olukord on raske, nõuab vastutustunnet ning me peame hoolikalt kõiki asjaolusid hindama," selgitas Norra immigratsiooniameti töötaja Wenche Fone.

Sellest vastusest luges Raadio Vaba Euroopa välja, et Norra võimud saavad aru Norra pääseda soovivate Vene kodanike motivatsioonist mitte langeda Vene mobilisatsiooni ohvriks.

Norra võimud ootavad Euroopa Liidult ühist lähenemist seoses Vene kodanike suundumisega Euroopa Liitu.

Kuigi praeguseks on asüülisoovijate taotluste menetlemine peatatud, siis kavatsevad Norra võimud luua uue teistsuguse menetlusprotsessi.

Praegu ei ole ühelegi Vene kodaniku asüülitaotlust tagasi lükatud ega ka heaks kiidetud, kinnitas Wenche Fone. Samal ajal püütakse riiki tulnud ukrainlaste taotlusi menetleda kiiresti, et nad jõuaks tööturule.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: RFE/RL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: