Keskerakond kinnitas valimiste hüüdlauseks "Julgelt inimeste heaks!"

Keskerakond.
Keskerakond. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna lipukiri tulevastel riigikogu valimistel on "Julgelt inimeste heaks!", mis annab erakonna sõnul edasi nii partei seni tehtu kui ka uued suured eesmärgid, nagu pensioni tõstmine erakorraliselt 1000 euroni ja inimeste parem toimetulek ajal, mil hinnatõus purustab rekordeid.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et just Keskerakond on nii opositsioonis kui ka koalitsioonis seisnud otsuste eest, mida tihtipeale ei ole oponentide poolt peetud võimalikuks ega vajalikuks.

"Kui Keskerakond 2016. aastal valitsusse tuli, ei pidanud hoopis meie võimalikuks jätkata peenhäälestusega, vaid teha vajalikke, aga ka julgeid otsuseid inimeste heaks. Täna on julgeid otsuseid vaja veelgi enam," rõhutas Ratas. 

Keskerakonna esimees tõi toonastest kriitikatki pälvinud otsustest välja muuhulgas tulumaksuvaba miinimumi tõusu 180 eurolt 500ni, lisarahastuse ja reformid tervishoius, tasuta ühistranspordi, aga ka konkreetsed sammud parandamaks eakate toimetulekut.

"Keskerakond on tõstnud erakorraliselt pensione ning võtnud vastu otsuseid, tänu millele tõuseb juba järgmisel aastal keskmine vanaduspension 704 euroni. Lisaks oleme tõstnud üksi elava eaka toetust ja mitmeid teisi toetusi," tõi Ratas välja ning lisas, et uus eesmärk on viia keskmine vanaduspension 1000 euroni kuus. 

Keskerakond vastandab end Reformierakonnaga

Ratas lisas, et ka viimased vaidlused Reformierakonnaga nii energiahindade kompenseerimisel kui ka lastetoetuste tõstmisel näitasid selgelt, et erakond on valmis Eesti inimeste eest seisma.

"Me oleme erakonna ajaloo jooksul alati välja toonud ühiskonna kitsaskohad ning valmis võitlema selle eest, et aitaksime ühiskonna nõrgemaid ja arvestaksime kõigi Eestimaa inimestega, mitte vaid valitutega. Ja kui algul murramegi piike, siis hiljem on isegi Reformierakond saanud viitega aru, et me tee on olnud õige – olgu selleks suuremad pensionid, perede toetamine või energiahindade kompensatsioon ettevõtetele ja elanikele. Sama selgelt ja julgelt töötame Eestimaa inimeste heaks ka edasi!" kinnitas Ratas.

Keskerakonna pressiesindaja Andres Kalvik ütles ERR-ile, et valimiskampaanias on Keskerakonna selge vastane Reformierakond, seda nii maailmavaate kui ka programmi kohaselt.

Kalvik märkis, et peagi alustab erakond suure kampaaniabussiga mööda Eestit ringi sõitmist ja jätkab ka telgikampaaniaga.

Keskerakond on käivitanud ka kampaania uute liikmete värbamiseks ning Kalviku sõnul on umbes kuu aja jooksul Keskerakonnaga liitunud üle 100 inimese.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: