Eestis jõudis ringlusse Ukrainale pühendatud kaheeurone

Eesti Pank lasi teisipäevast pankade ja jaekaubanduse kaudu ringlusse kaks miljonit erikujundusega kaheeurost münti, mis on pühendatud Ukrainale ja vabadusele.

Ukrainale pühendatud kaheeurosel mündil on kiri "Slava Ukraini" ning mündil on kujutatud õrnuse sümbolina neidu, kes omakorda kaitseb oma peos lindu. Samuti on mündil kujutatud viljapead.

Mündi kujundas Harkivist pärit noor sõjapõgenik Daria Titova, kes õpib Eesti Kunstiakadeemias. Kokku lastakse ringlusse 2 000 000 münti ja need on vermitud Soome rahapajas.

"See münt tuletab meelde, et vabadus on ülim väärtus, millel on väga kõrge hind. Ukraina kaitseb tänases sõjas oma inimeste elu hinnaga kogu euroopaliku kultuuriruumi ühiseid väärtusi ning meie ülesanne on neid selles jätkuvalt toetada,"  Eesti Panga president Madis Müller.

Ta lisas, et Eesti Pank otsustas Ukrainale ja vabadusele pühendatud kaheeurosed kiirkorras sel aastal vermida eelkõige seetõttu, et toetada rahaliselt Ukraina keskpanka, et nemad omakorda saaksid abi suunata just sinna, kus seda kõige enam vaja.

Mülleri kinnitusel on esimene, 350 000 euro suurune annetus ka tehtud.

Juulis pani Eesti Pank müügile 40 000 heategevuslikku mündikaarti, mis sisaldavad BU (Brilliant Uncirculated) kvaliteedis kaheeurost münti. Mündikaardi on kujundanud Vladimir Taiger, kes osales nõustajana ka mündi kujunduse juures.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: