Fotod: Eesti 200 esitles oma riigikaitseprogrammi

Erakond Eesti 200 esitles teisipäeval oma riigikaitseprogrammi ning kutsus kõiki erakondi sõlmima riigikaitsekokkulepet, mis sätestab laiapindse riigikaitse korraldamise ja rahastamise põhimõtted.

Eesti 200 märkis, et erakond soovib riigikaitses põhimõttelist muutust, et Eesti sõjalise rünnaku korral mitte ainult ei kaitseks ennast ja ootaks siia saabuvaid liitlasi, vaid oleksime valmis viima sõjategevuse kiiresti ka vaenlase territooriumile.

Erakonna programmi kuulub ka kogu Eestit katva mitmekihilise Kalevipoja kupli rajamine, mis kaitseb elanikke ja elutähtsat taristut ballistiliste ja tiibrakettide, droonide, kopterite ja sõjalennukite eest. "Piirdumine vaid maaväe manööverüksuste või mõne sõjalise objekti õhutõrjega ei ole piisav. Moodne sõda käib korraga nii maal, õhus, merel, kosmoses kui küber- ja inforuumis," märkis erakond.

Eesti 200 hinnangul peab Eesti keskenduma ennekõike liitlastele, kes Eesti julgeolekusse vahetult panustavad ning sellest põhimõttest tuleb lähtuda ka diplomaatias ja kaitseinvesteeringutes.

Erakond soovib ka kaitsetööstuse arendamist. "Eesti peab panustama kaitsetööstusesse, et suudaksime võimalikult palju enda kaitseks vaja minevast toota ise, seda ise hooldada ja korras hoida. See tähendab Eesti kaitsetööstuse arendamist ning selle toodangu kasutamist kaitseväes," märgiti teisipäeval esitletud riigikaitseprogrammi põhimõtetes.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: