Eesti inflatsioon oli novembris 21,4 protsenti

Raha.
Raha. Autor/allikas: Karin Koppel/ERR

Euroala inflatsioon langes Eurostati andmetel novembris kümne protsendi juurde ning ehkki riikide hinnatõusu "edetabelis" tõukas Läti Eesti esikohalt, kerkisid hinnad siin 21,4 protsenti.

Kõige enam panustasid eurostati kiirhinnangu kohaselt hinnatõusu energiahinnad, millele järgnesid toit, alkohol ja tubakas.

Oktoobris oli Eesti inflatsioon 24,2 protsendiga euroala kiireim, kuid novembris kerkisid hinnad kõige kiiremini Lätis, kus aastane inflatsioon oli 21,7 protsenti, ning järgnesid Eesti ja Leedu 21,4 protsendiga.

Slovakkia inflatsioonimäär oli 15,1 protsenti ning üle 10 protsendi oli see ka Belgias, Saksamaal, Itaalias, Hollandis, Austrias, Portugalis ja Sloveenias.

Kõige aeglasema inflatsiooniga riigiks oli novembris Hispaania 6,6-protsendilise hinnatõusuga.

Oktoobris oli euroala inflatsioon 10,6 protsenti ja septembris 9,9 protsenti.

Euroopa Keskpanga (EKP) aasta viimane nõupidamine toimub 15. detsembril ning seal hakatakse arutama, kas tõsta baasintressimäära veel 0,75 või 0,5 protsendipunkti võrra.

EKP on baasintressimääru tõstnud alates juulist kolmel korral kokku kahe protsendipunkti võrra. Nende sammude eesmärk on inflatsiooni naasmine kahe protsendi juurde. Intressitõus kergitab omakorda kodulaenuga seotud euribori.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: